Foto: Publicitātes foto

Grīziņkalna apkaimes biedrība (GAB) noliedz publiski izskanējušos pārmetumus, ka tā iestātos pret jauniešu sportu, bet aicina to orgainzēt, neizmantojot apskaņošanas tehniku, portāls "Delfi" uzzināja biedrībā.

"Pieejama sporta infrastruktūra netālu no dzīvesvietas ir ļoti būtiska bērnu un jauniešu attīstībā – to GAB vienmēr ir paudusi gan publiski, gan sarunās ar biedrību "Streetbasket"," lasāms aktīvistu vēstulē.

Biedrība uzskata, ka bērnu sporta sacensības un treniņi var notikt bez apskaņošanas.

GAB ieskatā, to pierādot tas, ka 13. jūnijā Grīziņkalnā noticis jauniešu pasākums bez šīs tehnikas.

13. jūnijā gan Grīziņkalnā bija plānots "Ghetto Basket" turnīrs, uz kuru ieradās apmēram 400 jauniešu no visas Latvijas, bet pēc tiesas lēmuma, ar kuru tika aizliegts izmantot teritoriju šādu pasākumu rīkošanai, organizatori nolēma vienkārši atļaut jauniešiem spēlēt 3x3 basketbolu.

GAB aicinājusi Rīgas domi meklēt risinājumus, kas ļautu Grīziņkalnā turpmāk arī noritēt šādiem pasākumiem, bet bez apskaņošanas. Tāpat biedrība grib, lai dome atrastu risinājumus, kas ļautu kontrolēt, vai tik tiešām pasākumos netiek izmantota apskaņošanas tehnika.

Jau ziņots, ka Administratīvā tiesa Rīgā noraidījusi "Ghetto Games" organizatoru – biedrības "Streetbasket" lūgumu piemērot pagaidu aizsardzības līdzekli un atjaunot Rīgas domes lēmumu, ar kuru biedrībai bezatlīdzības lietošanā uz pieciem gadiem bija nodota teritorija Grīziņkalnā, kur tika organizēti dažādi sporta un izklaides pasākumi jauniešiem, iepriekš noskaidroja portāls "Delfi".

Tāpat vēstīts, ka bija plānots, ka "Ghetto Games" Grīziņkalnā varēs saimniekot vēl piecus gadus. To paredzēja Rīgas domes lēmums par daļas Grīziņkalna nodošanu bezatlīdzības lietošanā biedrībai "Streetbasket". Tieši šo Rīgas domes lēmumu arī tiesā apstrīdējusi GAB.

Sākotnēji bija plānots šo 6678 kvadrātmetrus lielo īpašumu nodot bezatlīdzības lietošanā uz diviem gadiem, bet pēc saziņas ar "Getho Games" līderi Elbakjanu, tika iesniegts priekšlikums šo termiņu pagarināt uz pieciem gadiem.

Saskaņā ar pašvaldības izvirzītajiem noteikumiem "Ghetto Games" pasākumiem būs jākļūst klusākiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!