Foto: Publicitātes attēli

Pēc Ukrainas lūguma nodrošināt medicīnisko rehabilitāciju Latvijā lielākam ievainoto karavīru skaitam, valdība otrdien, 18. jūnijā, atbalstīja papildus 50 karavīru uzņemšanu rehabilitācijas centrā "Jaunķemeri".

Veselības ministrijā (VM) portālu "Delfi" informēja, ka nesenās vizītes laikā Ukrainā veselības ministrs Hosama Abu Meri (JV)apliecināja Ukrainas veselības ministram un slimnīcu amatpersonām, ka Latvija ir radusi risinājumu palielināt rehabilitācijas iespējas. Tāpat arī apliecinot, ka papildus tiek gatavots tehniskais medicīniskais nodrošinājums Ukrainas slimnīcām.

Plānots uzsākt arī ciešāka sadarbību starp personālu ārstniecības zināšanu apmaiņā. Abu Meri vizītes laikā vēlreiz apliecināja atbalstu Ukrainai cīņā pret agresoru, kas turpināsies līdz pat uzvarai.

Papildus 50 ievainoto karavīru rehabilitācijas nodrošināšanai šā gada laikā pārdalīti 183 900 eiro.

VM informēja, ka kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, rehabilitāciju karavīriem nodrošina Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari", taču šī stacionāra kapacitāte ievainoto karavīru uzņemšanai ir sasniegusi maksimumu, tāpēc tika meklētas citas iespējas.

Būtiska bija "Jaunķemeru" ārstniecības iestādes atrašanās vieta, kas ir tuvu gan Rīgai, gan "Vaivariem", jo ievainotajiem var būt nepieciešamas citu speciālistu konsultācijas, iespējams, transportēšana, kā arī "Jaunķemeru" ārstiem nepieciešamības gadījumā būs pieejams atbalsts, sastopoties ar specifiskām kara traumām.

"Vaivari" karavīriem ir nodrošinājuši rehabilitāciju multiplu un kombinētu funkcionēšanas traucējumu gadījumos pēc politraumām ar centrālās un perifērās nervu sistēmas bojājumiem, arī muguras smadzeņu bojājumiem, komplicētiem kaulu lūzumiem, amputācijām, nodrošinot arī protezēšanu.

Šogad Latvija jau ir uzņēmusi 116 Ukrainas karavīrus, bet 2023. gadā 270 Ukrainas militārpersonas. Ukrainā ievainoto pacientu stacionārā medicīniskā rehabilitācija tiek nodrošināta saskaņā ar plānu atbalsta sniegšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem Latvijā 2024.gadam.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!