Fоtо: LETA

Briselē tikko panākta vienošanās par Eiropas Savienības (ES) 14. sankciju pakotni pret Krieviju, mikroblogošanas vietnē "X" pavēstījusi Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Pēc viņas teiktā, sankciju pakotnē ietverts arī Latvijas valdības virzītais pilnīgais mangāna rūdas eksporta un tranzīta aizliegums uz Krieviju.

Siliņa arī raksta, ka Latvija sankciju pakotnē prasīja iespējami plašākas un stingrākas sankcijas.

"Iekļautas arī sankcijas pret Krievijas t.s. "ēnu floti" un papildu ierobežojumi Krievijas sašķidrinātajai dabasgāzei (LNG). Turpinām strādāt, lai paplašinātu sankcijas arī pret Baltkrieviju," norāda Siliņa.

Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā "Delfi" uzzināja, ka pakotne apstiprināta ES dalībvalstu vēstnieku līmenī, kas nozīmē, ka tā varēs stāties spēkā jau nākamajā nedēļā uzreiz pēc tās formālās publicēšanas, kas paredzēta pirmdien.

"Strādājot un aktīvi pārliecinot, sasniedzam rezultātu visas Eiropas Savienības līmenī. Latvija pakotnē prasīja iespējami plašākas un stingrākas sankcijas. Iekļautas arī sankcijas pret Krievijas tā saucamo "ēnu floti" un papildu ierobežojumi Krievijas sašķidrinātajai dabasgāzei (LNG). Turpinām strādāt, lai paplašinātu sankcijas arī pret Baltkrieviju," atzinusi Siliņa.

Pagājušajā nedēļā tika vēstīts, ka Eiropas Savienība (ES) nesaskaņoja 14. sankciju paketi pret Krieviju Vācijas iebildumu dēļ, paziņoja ES diplomāti.

Vācija aizkavēja šo sankciju pieņemšanu, bažījoties par to ietekmi uz savu rūpniecību un mazajiem uzņēmumiem.

ES valstu amatpersonas vairāk nekā mēnesi apsprieda šo paketi, kas ietver aizliegumu sūtīt Krievijas sašķidrināto dabasgāzi (LNG) caur ES ostām un plānu noteikt ES operatoru atbildību par sankciju pārkāpumiem, kurus izdarījuši to meitasuzņēmumi vai partneri trešajās valstīs.

ES valstu vēstniekiem piektdienas vakarā vajadzēja apspriest un saskaņot šo sankciju paketi, tomēr sankciju temats pēdējā brīdī tika noņemts no sanāksmes darba kārtības. Vēstnieku nākamā tikšanās notiks trešdien.

ES diplomāti paziņoja, ka Vācija bija paudusi bažas par šo sankciju ietekmi uz savu rūpniecību un mazajiem uzņēmumiem.

Berlīne uzskata, ka Vācijas mazie uzņēmumi cietīs, ja sankcijas tiks attiecinātas uz produkciju, kas nav divējādi izmantojama, piemēram, uz ķimikālijām vai metālapstrādes aprīkojumu.

Saskaņā ar šo sankciju paketi ES arī aizliegtu apmeklēt savas ostas kuģiem, kas veicinājuši Krievijas militārās darbības. Tas varētu ietvert tādu preču transportēšanu, kas nodrošina ievērojamus ienākumus Krievijai, aizsardzības un drošības jomā izmantojamu preču vai tehnoloģiju transportēšanu, vai degvielas transportēšanu ārpus G7 cenu ierobežojuma sistēmas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !