Foto: LETA

"Tvnet" saistībā ar strīdu ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) par vārda "deportācija" lietojumu varētu vērsties Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT) šīs vasaras laikā, aģentūrai LETA pauda "Tvnet" galvenais redaktors Toms Ostrovskis.

"Mūsu nolīgtie juristi gatavo iesniegumu ECT. Domāju, ka pabeigsim to vasaras laikā un arī iesniegsim," sacīja Ostrovskis.

Pēc tam, kad Rīgas apgabaltiesa nolēma samazināt NEPLP uzlikto sodu "Tvnet" no 8500 līdz 3000 eiro saistībā ar vārda "deportācija" nepareizu lietošanu, portāla pārstāvji paziņoja, ka vērtēs iespējas vērsties ECT.

Ostrovskis iepriekš pauda, ka nav izbrīnīts par NEPLP lēmumu piemērot medijam sodu, jo, redaktora ieskatā, šī institūcija esot politiski ietekmējama. Vienlaikus Ostrovski pārsteidz apgabaltiesas lēmums. "Tiesnešu pienākumos ietilpst zināšanas par valsts drošības tiesisko regulējumu demokrātiskā Latvijā. Viņiem ir jāzina, kā regulējums ir piemērojams praksē. Diemžēl, tas nav acīmredzams vai tiek piemērots selektīvi atkarībā no tiesnešu kompetences," pauda medija redaktors.

Ostrovskis uzskata, ka ar šādu spriedumu tiesa liek noprast, ka "vārda brīvība ir kaitnieciska un nevēlama, tādēļ jāsoda "Tvnet" par uzdrīkstēšanos runāt par neērtām problēmām".

Redaktora skatījumā, turpmāk neviens medijs nedrīkstēs izmantot vārdu "deportācija" citādi, kā vien runājot par PSRS totalitārā režīma izsūtīšanām. "Savdabīgi, ka tiesa neuzskatīja par būtisku faktu, ka vārds "deportācija" ir ES imigrācijas pamatnostādnēs, kur melns uz balta rakstīts - deportācija ir nevēlamu personu deportēšana jeb piespiedu izraidīšana no valsts, praksē tas nozīmē personas piespiedu aizturēšanu un sekojošo piespiedu izraidīšanu no valsts jeb personas deportēšanu, ja persona apdraud valsts drošību," akcentēja Ostrovskis.

Viņš arī pauda bažas par to, vai vārda "deportācija" liegumam nesekos vēl citi vārdi, kurus žurnālisti nedrīkstēs lietot.

Vairākas ar mediju jomu saistītas organizācijas ir aicinājušas atcelt sodu, jo uzskata to par cenzūru un draudu mediju un vārda brīvībai. Savukārt NEPLP paziņojis, ka to nedarīs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!