Foto: LETA

Vairāk nekā puse jeb 60% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka Eiropas Savienība (ES) šobrīd ir labāk sagatavota lielajām krīzēm nekā pirms pieciem gadiem, liecina Eiropas Komisijas (EK) aprīlī pasūtītā aptauja, lai novērtētu ES iedzīvotāju zināšanas un priekšstatus par ES krīžu vadību.

No aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem 13% pilnībā piekrīt tam, ka Eiropas gatavība krīzēm ir lielāka, bet 47% drīzāk piekrīt, nekā nepiekrīt. Nepilna trešdaļa jeb 27% tam nepiekrīt vai drīzāk nepiekrīt. Savukārt 14% nebija viedokļa.

Vidēji Eiropā šis rādītājs ir nedaudz zemāks. Eiropu kā sagatavotāku lielajām krīzēm nekā pirms pieciem gadiem novērtējuši 54% eiropiešu. Vienlaikus visās dalībvalstīs, izņemot divas, vairāk ir tādu respondentu, kas piekrīt, nekā nepiekrīt, ka ES tagad ir labāk sagatavota lielas krīzes pārvarēšanai nekā pirms pieciem gadiem. Vispārliecinātākie ir īri (73%) un portugāļi (74%).

Lielākais vairums jeb 87% eiropiešu apzinās, ka ES ir iesaistīta krīžu risināšanā, bet 8% Eiropas pilsoņu norāda, ka viņi vai apkārtējie ir guvuši tiešu labumu no ES atbalsta, reaģējot uz lielu krīzi. Latvijā tiešu atbalstu ir izjutuši 6%.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!