Foto: DPA/Scanpix/LETA

Pirmdien, 24. jūnijā, pāvests Francisks nominējis 1956. gadā dzimušo arhibīskapu Georgu Gensvainu par apustulisko nunciju Baltijas valstīs – Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, vēsta "Radio Vaticana" latviešu redakcija.

Līdz tagadējā pāvesta Franciska priekšteča pāvesta Benedikta XVI nāvei 2022. gadā Gensvains bija viņa personīgais sekretārs.

Gensvains ir Urbisaglias (Itālija) titulārais arhibīskaps. Šim amatam, kā arī pāvesta mājsaimniecības prefekta postenim, viņš tika nominēts 2012. gada 7. decembrī.

Prefekta pienākumus viņš pildīja līdz 2023. gadam. No 2003. gada līdz pāvesta Benedikta XVI nāvei Gensvains bija viņa personīgais sekretārs.

Gensvains ir dzimis 1956. gada 30. jūlijā Valdshutē, Vācijā. Viņš studējis Freiburgas arhidiecēzes priesteru seminārā, kā arī Svētā Gregora universitātē Romā.

1984. gada 31. maijā Gensvains tika ievētīts par priesteri. 1995. gadā pēc doktora grāda kanoniskajās tiesībās iegūšanas Gensvains sāka kalpošanu Svētā Krēsla Romas kūrijā.

Viņš ir strādājis Dievišķās pielūgsmes un sakramentu kongregācijā, Ticības doktrīnas kongregācijā un Svētā Krēsla Valsts sekretariātā, vēsta Rīgas arhidiecēzes portāls "katolis.lv".

Arhibīskaps runā vācu, angļu, itāļu, franču un spāņu valodā.

Kopš 2019. gada līdz šā gada martam apustuliskais nuncijs Baltijas valstīs bija arhibīskaps Petars Antuns Rajičs. Martā pāvests Francisks Rajiču nominēja par apustulisko nunciju Itālijā un Sanmarīno Republikā, atgādina "katolis.lv".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!