Foto: DELFI

Rēzeknes pašvaldības finansiālais stāvoklis ir izaicinošs, pauda pašvaldības pagaidu administrācijas vadītāja Guna Puce.

Viņa atklāja, ka pirmajā darba nedēļā pagaidu administrācija vispārīgi iepazinās ar pārvaldēm, kapitālsabiedrībām. Bet šonedēļ notiek detalizētākas tikšanās ar katru no kapitālsabiedrībām un arī pārvaldēm, kas ir atbildīgās par projektu īstenošanu.

"Finansēs ejam detalizēti iekšā, skatāmies, kāda ir situācija. Paralēli ir arī stingra uzraudzība no Finanšu ministrijas un Valsts kontroles, lai izprastu, kam nauda tiek tērēta pašlaik un kur ir iztrūkumi. Finansiālais stāvoklis ir izaicinošs," sacīja Puce.

Finanšu plūsma, kas ir plānota, gatavojot 2024. gada budžetu, esot mazāka nekā plānots, tāpēc pagaidu administrācijai jāvērtē, kā šo situāciju uzlabot. Piemēram, nav izdevies pārdot vairākus nekustamos īpašumus, aizkavēšanās ir arī ar nekustamā īpašuma nodokļa iekasēšanu. Pagaidu administrācijas vadītāja sacīja, ka sākumā sabalansēšanas iespējas tiks meklētas pašvaldības budžetā.

Savukārt valsts piešķirtais vairāku miljonu aizdevums ir paredzēts parādsaistību segšanai, pamatā par rekreācijas centra būvniecību.

Jau ziņots, ka līdz ar domes atlaišanu darbu sākusi Rēzeknes domes pagaidu administrācija. Tās vadītāja ir bijusī Uzņēmuma reģistra vadītāja, juriste Puce, bet viņas vietnieki – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektore, ekonomikas zinātņu doktore Iveta Mietule un bijušais Rīgas būvvaldes vadītājs Jānis Belkovskis.

Saeima 20. jūnijā galīgajā lasījumā pieņēma likumu par Rēzeknes pilsētas domes atlaišanu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!