Foto: Shutterstock

Valdība otrdien nolēma no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" kompensēt VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) izdevumus 105 333 eiro apmērā par pievadceļa izbūvi personai, kas piekrita sava nekustamā īpašuma atsavināšanai Krievijas vēstniecības vajadzībām, par to pretī saņemot līdzvērtīgu īpašumu.

Valdībai skaidrots, ka ceļa izbūvi līdz esošajam ceļam bija nepieciešams nodrošināt, lai novērstu neērtības, kas īpašniekam rodas saistībā ar nekustamā īpašuma atsavināšanu.

Ministru kabinets 2015. gada 9. septembrī nolēma atsavināt nekustamo īpašumu Ezermalas ielā 34F, lai izpildītu 2010. gada 20. decembrī Maskavā parakstīto Latvijas un Krievijas valdību vienošanos par Latvijas vēstniecības Krievijā un Krievijas vēstniecības Latvijā izvietošanu.

Toreiz no īpašnieka Andreja Blažko atsavināja nekustamo īpašumu Ezermalas ielā 34F, to kompensējot ar līdzvērtīga Latvijas valstij piederoša nekustamā īpašuma Ezermalas ielā 34E 399/835 domājamām daļām, ņemot vērā, ka abu minēto īpašumu nosacītās cenas bija 39 900 eiro.

VNĪ saskaņā ar 2016. gada 1. aprīlī noslēgto līgumu par nekustamā īpašuma Ezermala ielā 34F labprātīgu atsavināšanu par noteikto atlīdzību izbūvēja pievadceļu uz zemes gabala Ezermalas ielā 34E. 2019. gada 31. janvārī Rīgas pilsētās būvvalde pieņēma ceļu ekspluatācijā.

Savukārt 2020. gada 25. septembrī Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas Zemesgrāmatu nodaļa pieņēma lēmumu par īpašuma apmaiņu un uz Ārlietu ministrijas vārda reģistrēja nekustamo īpašumu Ezermalas ielā 34F, bet uz Blažko vārda 399/835 daļas no nekustamā īpašuma Ezermala ielā 34E.

ĀM saskaņā ar līgumu plāno nodot īpašniekam bez atlīdzības izbūvēto ceļu īpašumā, savukārt Blažko plāno veikt darbības, lai normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā par atlīdzību iegūtu ministrijas īpašumā esošo 436/835 domājamo daļu no nekustamā īpašuma Ezermalas ielā 34E lietošanas tiesības vai ierosinātu to atsavināšanu.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 2015. gada 8. septembrī valdība vienojās Krievijas vēstniecības Latvijā izvietošanas vajadzībām atsavināt nekustamo īpašumu Ezermalas ielā 34F. Saskaņā ar vienošanos Latvijas puse nodod Krievijai īpašumā ēkas un būves un iznomā zemes gabalus, kas paredzēti Krievijas vēstniecības Latvijā izvietošanas vajadzībām.

Savukārt Krievijas puse nodod Latvijas īpašumā ēkas un būves, kā arī iznomā zemes gabalu Čapligina ielā 3, Maskavā, kas tiks izmantots Latvijas vēstniecības Krievijā vajadzībām. Minētās ēkas Čapligina ielā 3, Maskavā, ir Latvijas vēstniecības Krievijā telpas.

Ņemot vērā iepriekš panākto vienošanos, Latvijas pusei bija pienākums apvienot zemes gabalus Ezermalas ielā 34A un Ezermalas 34 pirms to nodošanas nomā Krievijai. Lai varētu veikt minēto īpašumu apvienošanu, vajadzēja atsavināt privātpersonai piederošu zemes gabalu Ezermalas ielā 34F, kurš atradās starp abiem Latvijas valstij piederošajiem zemes gabaliem, kurus vajadzēja apvienot. Papildus minētajam uz privātpersonai piederošā zemes gabala atrodās arī ceļš, kas nodrošina privātpersonai piekļuvi tās īpašumam.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!