Rīgas pašvaldība pārsūdzēs tiesas spriedumu, kurā par prettiesisku atzīta Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieka Māra Knoka atstādināšana no amata, informēja pašvaldībā.
Kā informē pašvaldībā, tajā ir saņemts Rīgas pilsētas tiesas spriedums, kurā par prettiesisku atzīta Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieka Knoka atstādināšana no amata.
Pašlaik ar spriedumu iepazīstas pašvaldības atbildīgās amatpersonas un juristi, tomēr lielā mērā jau tagad ir skaidrs, ka pašvaldība minēto spriedumu likumā noteiktajā kārtībā pārsūdzēs Rīgas apgabaltiesā, pauda vietvarā.
Pašvaldība apgalvo, ka pirmās instances tiesa nav ņēmusi vērā praktiski nevienu pašvaldības argumentu, tostarp faktu, ka Knokam tika piedāvāti citi amati pašvaldībā ar līdzvērtīgu atalgojumu.
Pašvaldības argumenti tiesas lēmuma pārsūdzēšanai tiks precizēti nākamajā nedēļā, kad no atvaļinājuma atgriezīsies pilsētas izpilddirektors, skaidroja domē.
Minēto Rīgas pilsētas tiesas spriedumu pašvaldība var pārsūdzēt 20 dienu laikā.
Kā vēstīts, Rīgas pilsētas tiesa 2. augustā par prettiesisku atzina Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieka Knoka atstādināšanu no amata.
Tāpat tiesa nolēma par labu Knokam piedzīt morālā kaitējuma kompensāciju 10 000 eiro apmērā, kā arī nekavējoties atjaunot Knoku amatā.
Spriedumu Rīgas apgabaltiesā varēs pārsūdzēt pēc pilnā sprieduma sagatavošanas. Pilnais spriedums ar motīviem pagaidām nav pieejams.
Janvārī tiesa, nosakot pagaidu aizsardzības līdzekli, aizliedza pašvaldībai līdz strīda izskatīšanai pēc būtības izpildīt uzteikumu Rīgas pilsētas izpilddirektora padomniekam Knokam, līdz ar to viņš pagaidām turpina darbu.
Pēc Knoka paustā, viņš nepiekrita uzteikumam un uzskatīja, ka tas ir nepamatots. Tāpēc viņš iesniedza Rīgas pilsētas tiesā prasības pieteikumu par uzteikuma atzīšanu par prettiesisku.
Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieku Knoku no amata bija nolemts atbrīvot "funkciju pārklāšanās dēļ".
Reaģējot uz gaidāmo atlaišanu, Knoks nolēma vērsties tiesā un "aizstāvēt savas tiesības", jo uzskatīja, ka viņa atbrīvošana no amata esot politiska atriebība.
Knokam savulaik tika uzticēts pārbaudīt pārmetumus par iespējamu nesaimniecisku rīcību Satiksmes departamentā, kas noveda pie "Progresīvo" un "Jaunās vienotības" koalīcijas šķelšanās un Mārtiņa Staķa (P) nomaiņu ar Vilni Ķirsi (JV) Rīgas mēra amatā.
Kā aģentūrai LETA iepriekš teica pašvaldības izpilddirektors Jānis Lange, pašvaldībā noticis darbinieku funkciju izvērtējums visā centrālajā administrācijā un arī izpilddirektora birojā. Vērtējot izpilddirektora biroja darbinieku funkcijas, konstatēts, ka vienam darbiniekam tās pārklājoties ar Juridisko pārvaldi un Cilvēkresursu pārvaldi.
Pēc Langes vārdiem, 2024.gada budžeta kontekstā pašvaldībās esot liels pieprasījums pēc štata vietām, piemēram, Teritorijas labiekārtošanas pārvaldē un Apkaimju iedzīvotāju centrā, tādēļ nolemts par vienu vietu samazināt amata vietu skaitu izpilddirektora birojā. Samazināta amata vieta, kuras funkcijas pārklājušās ar citām pārvaldēm.
Lange norādīja, ka līdz ar šo lēmumu vienam darbiniekam izteikts uzteikums ar šī gada 1.februāri.
Knoks aģentūrai LETA iepriekš pauda uzskatu, ka ticis piemeklēts formāls iemesls viņa atbrīvošanai, bet tās pamatā esot atriebība par viņa darbību saistībā ar disciplinārlietu izmeklēšanu Satiksmes departamentā.
Viņaprāt, izpilddirektors Lange tikai pildot politisko uzdevumu, tādēļ Knoks pārsūdzēja lēmumu par viņa atbrīvošanu no amata Rīgas pilsētas tiesā, kā arī vērsās Valsts darba inspekcijā.