Foto: LETA

Laiku pa laikam daļa deputātu kandidē dažādās vēlēšanās – gan Eiropas Parlamenta (EP), gan pašvaldību vai Saeimas vēlēšanās. Daļa sabiedrības uzskata, ka tas ir pieļaujami, taču ne visi tam piekrīt, secināts pētījumu centra SKDS aptaujā.

Aptauja veikta no šī gada 30. jūlija līdz 5. augustam. Tajā piedalījās 1505 respondenti, kas ir Latvijas pilsoņi vecumā no 18 gadiem. Aptauja veikta internetā un ģeogrāfiski ietver visu Latviju.

SKDS aptaujāja arī viedokli par Eiropas parlamentāriešu piedalīšanos citās vēlēšanās, atkarībā no respondentu izvēles šī gada EP vēlēšanās.

Tajās secināts, ka vispozitīvāk uz šo raugās Kustības "Par" vēlētāji, kuru vidū vairāk nekā pusei aptaujāto nebūtu pretenziju par ievēlēto deputātu kandidēšanu 2026. gada Saeimas vai 2025. gada pašvaldību vēlēšanām. Savukārt teju visi, kas vēlēšanās atbalstu pauda "Tautas varas spēkam" pauda, ka viņiem būtu lieli iebildumi. Jāmin gan, ka šīs partijas respondentu skaits ir nepietiekams ticamu secinājumu izdarīšanai. Tāpat vairāk nekā puse no "Suverēnās varas" atbalstītājiem pauda, ka viņiem būtu iebildumu par EP deputātu kandidatūru citās vēlēšanās.

Aptauju līdzfinansēja Eiropas Savienība, izmantojot Eiropas Parlamenta dotāciju programmu komunikācijas jomā. Eiropas Parlaments netika iesaistīts tā sagatavošanā, un jebkāda informācija vai viedokļi, kas pausti saistībā ar šo projektu, tam neuzliek nekādu atbildību vai saistības; par projektu ir atbildīgi tikai programmas autori, intervējamās personas, redaktori vai izplatītāji saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem. Eiropas Parlaments arī neuzņemas atbildību par tiešu vai netiešu kaitējumu, kas var rasties, īstenojot šo projektu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!