Foto: LETA
Bijušais Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns dažas dienas pirms sestdien gaidāmās Zatlera Reformu partijas dibināšanas pieņēmis lēmumu tomēr neiesaistīties eksprezidenta jaunveidojamajā politiskajā spēkā, raksta portāls "pietiek.com".

"Tad man būtu jāpamet tiesneša amats, un uz to es neesmu gatavs," portālam atzina Guļāns. 

Līdz ar to eksprezidenta Valda Zatlera veidotajam politiskajam spēkam atteikusi jau otrā publiskā figūra, kas tiek uzskatīta par tiesiskuma simbolu un iederētos pieteiktajā pretoligarhu kampaņā. Līdzdalībai jaunajā partijā bija uzaicināts arī bijušais ģenerālprokurors Jānis Maizītis, kurš pirms pāris nedēļām pieņēma citu piedāvājumu, kļūstot par jaunā Valsts prezidenta Andra Bērziņa nacionālās drošības padomnieku.

Guļāns pašlaik ir Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta senators. Viņš atzina, ka novēl  Zatlera Reformu partijai  veiksmi, bet pēc ilgām pārdomām izlēmis, ka iesaistīties politikā nav gatavs.

"Es esmu tiesnesis un tādēļ nevaru iesaistīties nekādās politiskajās aktivitātēs. Tad man būtu jāpamet tiesneša amats, un uz to es neesmu gatavs," sacīja Guļāns.

Arī viens no Atmodas laika simboliem publicists Dainis Īvāns portālam apliecināja, ka ir izlēmis neiesaistīties Zatlera Reformu partijā.

"Es atbalstu, ko viņš dara, jāatbalsta ir, protams, jo ko gan citu atbalstīsi, bet politikā iet - nē," teica Īvāns un piebilda, ka viņam ir citi darbi darāmi.  

Jau vēstīts, ka Zatlera Reformu partijas dibināšana gaidāma sestdien, 23.jūlijā. Šajā dienā arī noritēs Zatlera rosinātais referendums par 10. Saeimas atlaišanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!