Foto: LETA

Drošības policija (DP) partijas "Par dzimto valodu!" līderu Jevgēņija Osipova un Illariona Girsa izteikumos par Ukrainas karavīriem nesaskata noziedzīga nodarījuma pazīmes.

Pēdējās dienās sociālajos tīklos cilvēki aicinājuši DP izvērtēt Osipova un Girsa izteikumus sociālajā tīklā "Facebook" par ievainotiem Ukrainas karavīriem, kuri nesen viesojās Liepājā. "Diemžēl par vēlu uzzināju. Nākamo banderiešu un bērnu slepkavu partiju nerekomendēju ārstēt Liepājā. Viņu veselībai par labu tas noteikti nenāks," norādījis Osipovs.

"Par ukronacistu ierašanos Liepājā kļuva zināms tikai pēc tam, kad viņi šo pilsētu pameta. Šī ir viena no tām ziņām, kas norāda, ka maksāt nodokļus Latvijā nozīmē atbalstīt terorismu. Latvijas krievi, vai jūs esat apmierināti ar to, ka no saviem nodokļiem savās mājās apmaksājāt ukronacistu ārstniecību un atpūtu," jautājoši rakstījis Girss.

DP skaidroja, ka šajos izteikumos nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes atbilstoši Krimināllikuma pantam "Nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšana".

Vienlaikus DP atturas no publiskiem komentāriem, vai šie izteikumi ir vērtējami saskaņā ar Krimināllikuma pantu par draudiem izdarīt slepkavību un nodarīt smagus miesas bojājumus, jo šādu noziedzīgu nodarījumu izmeklēšana nav DP kompetencē.

DP vērtējumā, minētie izteikumi vēlreiz apliecina, ka termins "fašisti" no Krievijas īstenotās politikas atbalstītāju puses tiek piedēvēts nevis tām personām, kuras ir šīs ideoloģijas atbalstītāji, bet gan tiem, kuri iestājas pret Krievijas ģeopolitiskajām interesēm vai neatbalsta Kremļa proponēto ideoloģiju.

Šāda taktika ļauj uzturēt mītu par it kā atdzimstošo fašismu, lai diskreditētu valstis, kuru īstenotā ārpolitika vai iekšpolitika neatbilst Krievijas un tās atbalstītāju viedoklim.

Jau ziņots, ka Liepājas tiesa skata krimināllietu, kurā Osipovam celta apsūdzība par valsts karoga zaimošanu. Osipovs 2013.gadā valsts svētku laikā sociālajā vietnē "Facebook" ierakstīja, ka viņa meita no skolas atnesusi sarkanbaltsarkanu "figņu". Lentītes skolēniem dalītas Lāčplēša dienā, un viņš aizliedzis savam bērnam izmantot pie apģērba lentīti "puvušu asiņu krāsā".

DP pagājušā gada nogalē veica kratīšanu Girsa un Osipova dzīvesvietās. DP apliecināja, ka kratīšanas veiktas un tas darīts kriminālprocesā, kas sākts saskaņā ar Krimināllikuma pantu par genocīda, noziegumu pret cilvēci, nozieguma pret mieru un kara nozieguma attaisnošanu, kā arī Krimināllikuma pantu par valsts simbolu zaimošanu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!