Fоtо: LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) Latvijas Radio (LR) valdes locekļa amatā programmu attīstības jautājumos iecēlusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK) padomnieci Sanitu Diku-Bokmelderi, piektdien žurnālistiem paziņoja padomes locekļi.

NEPLP loceklis Ivars Āboliņš norādīja, ka LR valdes locekļa amata kandidātu izvērtēšanā piedalījās arī Latvijas Žurnālistu savienības un Latvijas Žurnālistu asociācijas pārstāvji, kā arī citu nevalstisko organizāciju pārstāvji, līdz ar to ļoti būtisku lomu amata pienākumu pildītāja izvēlē spēlēja to vērtējums.

Izvērtējot amata kandidātus, augstāko vērtējumu, pēc Āboliņa teiktā, Dikai-Bokmelderei deva NEPLP loceklis un nominācijas komisijas loceklis Patriks Grīva. Savukārt par piemērotāko kandidātu pats Āboliņš, gan arī NEPLP locekle Gunta Līdaka uzskatīja to, kas kopumā palika ceturtajā vietā. "Līdz ar to mediju profesionāļu vērtējums [konkursā] nospēlēja būtisku lomu," uzsvēra NEPLP loceklis.

Reaģējot uz iepriekš publiskajā telpā pausto kritiku tam, kā tiek vērtēti kandidāti uz amatiem sabiedrisko mediju vadībā, Āboliņš skaidroja, ka padomei nav tiesību noraidīt nominācijas komisijas izvirzītos kandidātus. Tas iespējams tikai divos gadījumos – kad rodas aizdomas par kandidāta reputāciju vai kad padomes rīcībā ir informācija par kandidāta iepriekšējo darbību, kas liecina par rupju iepriekšējo amata pilnvaru pārkāpšanu. Tomēr Āboliņš uzsvēra, ka nebija nekāda pamata konkursā apšaubīt mediju profesionāļu vērtējumu par kandidātiem.

Vaicāts, vai Dikas-Bokmelderes politiskā piederība nevarētu ietekmēt viņas darbu LR, Āboliņš sacīja, ka pēc likuma padome nevar diskriminēt kandidātus pēc politiskās piederības, dzimuma, reliģijas u.c. "Mēs kandidātus vērtējām pēc kompetencēm. (..) Bija punkts par politisko neitralitāti, kam konkursa laikā bija būtiska nozīme, tomēr viņa intervijā NEPLP teica, ka apturējusi savu darbību partijā," uzsvēra NEPLP loceklis, piebilstot, ka noteikti LR žurnālisti padomi informēs, ja tiks ietekmēts LR saturs.

Vienlaikus jautāts, vai otrs kandidāts LR valdes locekļa amatam programmu attīstības jautājumos bija producents Juris Millers, Āboliņš teica, ka to nevar atklāt.

Līdaka norādīja, ka padomes balsojums par LR valdes locekļa amata kandidātiem programmu attīstības jautājumos nebija vienbalsīgs, jo uzskati par konkrētu kandidātu piemērotību amatam NEPLP locekļu starpā atšķīrās. Turklāt pretrunas likumdošanā apgrūtināja iespēju amatam izvēlēties atbilstošu kandidātu, sacīja NEPLP locekle, uzsverot, ka Latvijas mediju vidē par attiecīgo atalgojumu iespējams atrast piemērotāku kandidātu.

Savukārt NEPLP locekle Ieva Beitika norādīja, ka viņa konkursa gaitā izteica priekšlikumu konkursu izbeigt bez rezultāta. Tomēr, ņemot vērā, ka juridiskā prakse līdz šim šādos gadījumos nav bijusi pietiekami skaidra, tas netika darīts.

Beitikas ieskatā, padomei jābūt iespējai izbeigt vadības amatu konkursus kādā no sabiedriskajiem medijiem bez rezultāta, ja NEPLP ir tiesības lemt par kāda no vadībā strādājošo atcelšanu no amata. "Mums ir svarīgi sargāt redakcionālo neitralitāti un neaizskaramību, tādēļ mums jāzina, kā rīkoties ieceļot kandidātu, ja ir šaubas par tā uzticību un kompetenci," sacīja NEPLP locekle.

Savukārt NEPLP loceklis Patriks Grīva norādīja, ka Dika-Bokmeldere viņa vērtējumā ir atbilstoša LR valdes locekļa amatam programmu attīstības jautājumos. Grīvas ieskatā viņa atbilda konkursā vērtētajam politiskās neitralitātes kritērijam, un viņa iepriekšējā profesionālā pieredze un saskarsme ar Diku-Bokmelderi liecina, ka viņa ir atbilstoša noteiktajiem amata kritērijiem.

Jaunā LR valdes locekle savā sociālā tīkla "LinkedIn" kontā norādījusi, ka viņa ir 2011.gadā dibinātās kokapstrādes pakalpojumu sniedzējas SIA "Inopharm" īpašniece. Atbilstoši informācijai "Firmas.lv", viņai pieder 100% uzņēmuma kapitāla daļu. Pērn uzņēmums strādājis ar 11 000 eiro apgrozījumu un 2400 eiro peļņu.

Tāpat viņa no 2015. līdz 2016.gadam bijusi Cēsu uzņēmuma SIA "Kulba" direktore, savukārt no 2002. līdz 2016.gadam viņai piederēja reklāmas aģentūra SIA "VVD mārketinga komunikācijas". Dika-Bokmeldere no 2000. līdz 2001.gadam strādāja arī par moderatori SIA "TV3 Latvia", bet no 1998. līdz 2000.gadam viņa darbojās kā ziņu redaktore AS "Radio SWH".

Dika-Bokmeldere 2011.gadā kandidēja 11.Saeimas vēlēšanas no "Visu Latvijai"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) saraksta Vidzemē, taču netika ievēlēta.

Kā ziņots, aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka Nominācijas komisija LR valdes locekļa amatam programmu attīstības jautājumos līdz ar Diku-Bokmelderi izvirzīja arī producentu Juri Milleru.

NEPLP konkursa otrajā kārtā uz LR valdes locekļa amatu programmas attīstības jautājumos no astoņiem izvirzītajiem kandidātiem intervēja piecus. Kandidāti intervijām izvēlēti, izvērtējot iepriekš otrajā kārtā izvirzīto astoņu kandidātu iesniegtās LR programmu satura analīzes esejas.

Kopumā konkursā uz LR valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos pieteicās 17 pretendenti.

Konkursu uz LR valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumos, ko iepriekš ieņēma no amata atbrīvotā Sigita Roķe, NEPLP izsludināja 19.oktobrī, bet pieteikumus konkursam varēja iesūtīt līdz šā gada 2.novembrim.

Jaunā LR valde, kuru veido valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne, valdes locekle finanšu vadības jautājumos Mārīte Tukiša un pagaidu valdes loceklis Juris Gavars, darbu sāka 3.oktobrī.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !