Foto: LETA

Pēc 26 gadiem Valsts policijā dienestu pārtrauc Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks, Valsts policijas priekšnieka vietnieks ģenerālis Artis Velšs, portālu "Delfi" informēja Valsts policijā.

Velša pēdējā darba diena ir 9. decembris.

Kā skaidrojis Velšs, darbu policijā viņš atstāj veselības problēmu dēļ, jo viņa veselības stāvoklis vairs neatbilst Valsts policijā noteiktajām prasībām.

"Esot vadības līmeņa amatos, kur veicamie pienākumi ir saistīti ar augstu darba intensitāti un atbildību, vienlaicīgi aptverot plašas kompetences jomas, darbs ir prasījis daudz spēka, enerģijas un diemžēl manā gadījumā – arī veselību. Šobrīd veselības uzlabošana ir mana galvenā prioritāte, un es saprotu, ka tas vienlaicīgi neļautu turpināt man veikt amata pienākumus uz 100%," komentējis Velšs.

"Kopš dienesta uzsākšanas 1993. gadā ir piedzīvots un izdzīvots tik daudz. Es priecājos, ka man ir bijusi unikāla iespēja strādāt kopā ar profesionāliem kolēģiem un sniegt savu ieguldījumu drošākas vides veidošanā Latvijas iedzīvotājiem, kā arī pieredzēt Valsts policijas kā iestādes attīstību. Mums noteikti ir, ar ko lepoties," uzsvēris ģenerālis.

No 2009. gada, kad Velšs kļuva par Valsts policijas priekšnieka vietnieku, nu jau vairāk nekā 10 gadi ir pavadīti dažādos Valsts policijas vadības līmeņa amatos, tostarp ieņemot arī Valsts policijas priekšnieka amatu.

"Artis ir augsta ranga profesionālis, policists, uz kuru vienmēr var paļauties. Vairākus gadus strādājot plecu pie pleca, esam paveikuši daudz. Viņš ir sniedzis neatsveramu ieguldījumu policijas darbā un bijis stūrakmens, atbildot par sabiedriskās kārtības nodrošināšanu dažādos valstiski un starptautiski svarīgos pasākumos – eiro ieviešanā Latvijā, Latvijas prezidentūrā Eiropas Savienības Padomē, Latvijas simtgades pasākumos un daudzos citos. Artis vienmēr ir bijis komandas dvēsele, kurš ar savām zināšanām, profesionalitāti un aizrautību spējis sasniegt mērķus," Velšu atzinīgi novērtējis Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Velšs ar savu pieredzi un zināšanām turpinās izglītot nākamo policistu paaudzi Valsts policijas koledžā kā docents, kā arī turpinās darbu kā eksperts policijas kompetences jautājumos saistībā ar Administratīvās atbildības likumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!