Fоtо: DELFI

TV3 žurnālisti Ievu Kalderausku un bijušo TV3 žurnālistu Jāni Eglīti no citiem kandidātiem, kuri tika virzīti Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) vakantajiem locekļu amatiem, nošķīra daudzpusīgas zināšanas par mediju vidi Latvijā, par ceturtdienas Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē nolemto sacīja NEPLP Sabiedriskās konsultatīvās padomes locekle un biedrības "Par legālu saturu" pārstāve Dace Kotzeva.

Viņa sacīja, ka kopumā ir apmierināta ar šodienas Saeimas komisijas lēmumu, jo, padomes locekļu redzējumā, kandidāti bija divi no četriem visaugstāk novērtētajiem. Šo četru vidū arī bija bijušais interneta žurnāla "Satori.lv" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins un kādreizējais Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis.

Kotzeva stāstīja, ka abiem tomēr būtu jāstiprina savas zināšanas par normatīvajiem aktiem. Bet, ņemot vērā abu izvirzīto pretendentu ilgo pieredzi nozarē un daudzpusīgās zināšanas, Kotzeva uzskata, ka drīzumā viņi pilnveidosies arī šajā kontekstā.

Vaicāta par Kalderausku, Kotzeva sacīja, ka viņa bija labi sagatavojusies un spēja iztirzāti paust savu nostāju par digitālo nodokli. Savukārt Eglīti viņa raksturoja kā cilvēku ar skaidru redzējumu, vēlmi strādāt un entuziasmu.

"Viņiem būs daudz darba priekšā," sacīja padomes locekle. Primāro uzdevumu vidū būs sastrādāšanās ar kaimiņvalstu attiecīgajām organizācijām, lai kopīgi adresētu Krievijas propagandas jautājumu, cīņa ar audio-vizuālo pirātismu un aktīva sabiedrības viedokļa pārstāvēšana attiecīgajos jautājumos, stāstīja Kotzeva.

Jau vēstīts, ka ceturtdien NEPLP vakantajiem locekļu amatiem Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija izraudzījusies Kalderausku un Eglīti.

Komisijas deputāti bija vienoti viedoklī par Kalderauskas virzīšanu amatam, uzsverot, ka viņa atstājusi ļoti labu iespaidu. Savukārt par otru kandidatūru deputātiem bija atšķirīgi viedokļi.

Ņemot vērā atšķirīgos deputātu viedokļus, par otru NEPLP locekļa amata kandidātu notika papildu diskusijas, mēģinot vienoties par veidu, kādā izvēlēties otru NEPLP locekli.

Mēģinot rast labāko risinājumu tam, kā izraudzīties otru kandidātu, deputāti vienojās katrs nosaukt personu, par ko gatavi balsot.

Komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV) sacīja, ka atbalstīs Eglīti. Šādai pozīcijai pievienojās arī deputāte Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP).

Vairāki deputāti norādīja, ka amatā atbalstīt gatavi kādreizējo Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītāju Robertu Putni, atbalsts izteikts arī bijušajam interneta žurnāla "Satori.lv" galvenajam redaktoram Ilmāram Šlāpinam.

Deputāte Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), uzklausot citu deputātu viedokli, norādīja, ka ņems vērā Latvijas Žurnālistu asociācijas viedokli un tāpēc balsos par Eglīti. Izvirzīt Eglīti nolēma arī deputāts Māris Kučinskis (ZZS), gan atzīstot, ka šādu izvēli izdara, lai noslēgtu šo procesu un cerot ar abiem kandidātiem tikties frakcijā pirms Saeimas balsojuma.

Lai amatiem izvirzītās personas varētu stāties amatos, par viņiem jābalso Saeimai.

Kā ziņots, uz vakantajiem amatiem pretendē 13 kandidāti.

Vakances NEPLP radušās, jo to atstāja divi tās locekļi, tostarp priekšsēdētāja Dace Ķezbere.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !