Foto: Publicitātes attēli

Autobusā uz Tallinu kopā ar Irānas pilsoni, kuram diagnosticēts koronavīruss, bijuši arī seši Latvijas pilsoņi, ceturtdien preses brīfingā medijiem paziņoja Veselības ministrijas (VM) valsts sekretāre Daina Mūrmane-Umbraško.

Šie seši pilsoņi ir zināmi un ir atrisināts jautājums, kā šie cilvēki nokļūs atpakaļ Latvijā. "Viņi atpakaļ nedosies ar sabiedrisko transportu, viņi dosies individualizēti," informēja Mūrmane-Umbraško, norādot, ka dažiem darba devēji nodrošinās transportu, bet citiem brauks pakaļ radinieki.

"Šie cilvēki jau tika sazvanīti dienas pirmajā pusē, un ir atraduši veidus, kā atgriezties Latvijā," skaidroja Mūrmane-Umbraško.

Mūrmane-Umbraško norādīja, ka šie cilvēki ir kā kontaktpersonas, jo ir atradušies vienā autobusā ar inficēto personu, tāpēc viņiem 14 dienas ir jānovēro savas veselības stāvoklis. Ar viņiem sazināsies arī Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Jau ziņots, ka trešdien Igaunijā fiksēts pirmais saslimšanas gadījums ar jauno koronavīrusu, paziņojušas amatpersonas. Saslimušais Igaunijā ieradies ar autobusu no Rīgas autoostas. Pirms tam viņš ielidojis lidostā "Rīga" ar reisu no Turcijas.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) strādā pie trešdien, 26. februārī, no Stambulas uz Rīgu lidojušā reisa pasažieru saraksta iegūšanas, lai veiktu turpmākas darbības saistībā ar šajā reisā bijušo Irānas pilsoni, kuram Igaunijā fiksēta saslimšana ar koronavīrusu, portāls "Delfi" uzzināja SPKC.

Tāpat SPKC aicina atsaukties tos pasažierus, kas ir lidojuši ar šo reisu, sazinoties ar SPKC pa tālruni 67501590.

"Delfi.ee" vēsta, ka inficētais ir Irānas pilsonis, kura pastāvīgā dzīvesvieta ir Igaunija. Viņš Igaunijā no Irānas, kur bijis komandējumā, atgriezies trešdienas vakarā. Kā vēsta Igaunijas mediji, atsaucoties uz sociālo lietu ministru Tanelu Kīku, pats inficētais vīrietis izsaucis neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķus uz Tallinas autoostu. Viņš ievietots infekciju slimību klīnikā.

Kā vēsta Igaunijas portāls "delfi.ee", Irānas pilsonis ieradies Rīgā ar lidmašīnu no Turcijas. No Rīgas uz Tallinu viņš devies ar "Lux Express" autobusu, kurā bijuši vēl 23 cilvēki. Viņu veselības stāvoklim tiks sekots līdzi, kā arī ieteikts uzturēties mājās un izvairīties no sociālajiem kontaktiem. Autobusā braukusi arī saslimušā vīrieša meita.

Kompānija "Lux Express" paziņojusi, ka, līdzko saņemta informācija par inficēto pasažieri, veikti drošības pasākumi. Autobuss pēc ierašanās no Rīgas iztīrīts, taču jau vakar tas devies reisā uz Sanktpēterburgu. Tagad paredzēts to no līnijas noņemt un dezinficēt. Tāpat kompānija izteikusi gatavību atpirkt biļetes no visiem pasažieriem, kuri izlems tuvākajās dienās no ceļošanas atteikties.

Savukārt Igaunijas Veselības departamenta direktore Merike Jurilo atzīmējusi, ka Igaunijā šobrīd netiks izsludināta ārkārtas situācija, jo tas nav nepieciešams.

Igaunijas Sociālo lietu ministrijas Ārkārtas medicīnas departamenta direktors Martins Kadai intervijā Latvijas Radio ceturtdien sacījis, ka saslimušais ir stabilā stāvoklī, saslimšana ir viegla.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!