Foto: LETA

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un Latvijas Reģionu apvienība (LRA) pēc Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām tomēr nebūs gatava sadarboties arī ar iepriekšējās koalīcijas partiju "Gods kalpot Rīgai" (GKR).

To šodien tviterī paziņoja domes deputāta amata kandidāts, kurš VL-TB/LNNK un LRA kopīgajā vēlēšanu sarakstā iekļauts ar 24. numuru, Jānis Ratkevičs.

"Vakar kandidātu sapulcē tika novilkta sarkanā līnija arī pret GKR. Tā kā ar viņiem koalīciju arī netaisīs," raksta Ratkevičs.

Iepriekš intervijā aģentūrai LETA apvienības vēlēšanu saraksta līderis Einārs Cilinskis uzsvēra, ka apvienība nesadarbosies ar "Saskaņu" un tās "atlūzām", bet, lai neiedzītu strupceļā nākamās koalīcijas veidošanu, pret GKR striktas sarkanās līnijas novilktas neesot.

Kā skaidroja LRA valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns, kurš sarakstā iekļauts ar otro numuru, vakar notikusi VL-TB/LNNK Rīgas nodaļas sēde, kurā runāts par minēto jautājumu.

Viņš atzina, ka sākotnēji bija vienošanās, ka nākamajā domē "Saskaņai" un tās "atlūzām" jāpaliek dziļā opozīcijā. Taču attiecībā uz GKR pozīcija bijusi pielaidīgāka un tikušas modelētas situācijas, kā veidot jauno koalīciju, lai pie varas nenonāktu "Saskaņa".

Taču tagad, redzot, ka šādu pozīciju nav iespējams vienkārši izskaidrot vēlētājiem, vakar nolemts nesadarboties arī ar šo bijušās koalīcijas flangu.

Lūgts skaidrot, ko politiķi darīs, ja tomēr jaunajā domē nebūs pārstāvēti pietiekamā daudzumā, lai izveidotu koalīciju bez GKR, Smiltēns norādīja, ka ir dažādi iespējamie risinājumi. Tas esot atkarīgs no tā, cik vienai un otrai pusei būs deputātu domē. Manevra iespējas esot, piemēram, nevarot izslēgt pretējā flanga šķelšanos, piebilda Smiltēns.

Politiķis uzsvēra, ka VL-TB/LNNK un LRA nolēmusi maksimāli visus spēkus veltīt, lai iegūtu vēlētāju atbalstu un nebūtu jautājumu par koalīcijas veidošanu bez "Saskaņas" un GKR. "Jāņem slota un vecā vara jāizmēž no domes", teica Smiltēns.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!