Foto: Shutterstock
Nākamnedēļ, no 15. līdz 19. martam, Advokatūru dienu laikā iedzīvotāji visā Latvijā varēs saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas pie vairāk nekā 100 advokātiem. Advokāti sniegs rekomendācijas dažādās tiesību nozarēs, aptverot plašu juridisko jautājumu loku, portālu "Delfi" informēja Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas pārstāve Arnita Beinaroviča.

Ik gadu Advokatūru dienu laikā tiek sniegtas aptuveni 1000 bezmaksas konsultācijas Latvijas iedzīvotājiem par dažādiem tiem sasāpējušiem jautājumiem, visbiežāk konsultāciju laikā tiek sniegtas rekomendācijas, kas saistītas ar ģimenes tiesībām, uzturlīdzekļiem un mantojuma tiesībām.

Šogad Advokatūru dienas norisināsies jau 12. reizi, taču pirmo reizi pilnībā attālināti, advokātiem sniedzot konsultācijas tiešsaistē ar e-pasta vai video saziņas rīku starpniecību, kā arī telefoniski.

Bezmaksas konsultācijas sniegs vairāk nekā 100 zvērināti advokāti un viņu palīgi no Rīgas un citām pilsētām, piemēram, Valmieras, Limbažiem, Liepājas, Kuldīgas, Tukuma, Bauskas, Daugavpils, Rēzeknes un citām. Bezmaksas konsultācijām īpaši aicināti pieteikties tie iedzīvotāji, kam līdz šim nav bijusi iespēja saņemt advokātu juridisko palīdzību samaksas vai citu ierobežojumu dēļ.

"Pandēmijas seku dēļ iedzīvotājiem nākas risināt dažādus juridiskus jautājumus, kas visbiežāk saistīti ar ģimenes tiesībām, aizsardzību pret vardarbību, darba tiesībām un citiem. Lai nodrošinātu iedzīvotājiem tiem svarīgo jautājumu risināšanā kvalitatīvu palīdzību, par godu Latvijas advokatūras 100. gadu jubilejai, vairāk nekā 100 advokātu visā Latvijā sniegs bezmaksas konsultācijas par jebkuru tematu," klāstīja Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

"Līdzšinējā pieredze liecina, ka pirmā tikšanās ar advokātu daudzus iedzīvotājus pamudinājusi sākt risināt jau sen ieilgušās personīgās problēmas, tāpēc vēlamies iedrošināt cilvēkus pieteikties konsultācijai, lai kopā ar advokātu izvērtētu radušos situāciju un iezīmētu turpmākos rīcības variantus," turpināja Rozenbergs.

Konsultācijai var pieteikties mājaslapas "www.advokatura.lv" sadaļā "Advokatūras dienas 2021", kur ir pieejams saraksts ar to advokātu kontaktinformāciju, pieejamiem laikiem un pārstāvēto tiesību jomu, kuri Advokatūras dienu ietvaros sniedz bezmaksas juridiskās konsultācijas.

Ar izvēlēto advokātu ir jāsazinās individuāli, lai vienotos par konsultācijas laiku un tiesību jomu, kurā nepieciešams padoms. Konsultācijas tiks sniegtas attālināti – e-pastā, video saziņas rīkos vai telefoniski, informē Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija.

Advokatūras dienas Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija dibināta 2010. gadā ar mērķi popularizēt zvērināta advokāta profesijas misiju – darboties sabiedrības interesēs, sniedzot iedzīvotājiem praktisku palīdzību pēc labākās sirdsapziņas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!