Foto: LETA

Kopš februāra apcietinājumā esošais bijušais Ventspils mērs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij") iecelts par Ventspils domes Sociālo jautājumu komitejas vadītāju, liecina Ventspils domes mājaslapā publicētā informācija.

Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāja vietnieka pienākumus pildīts Didzis Ošenieks ("Latvijai un Ventspilij").

Tāpat komitejā ievēlēti Guntis Blumbergs ("Latvijai un Ventspilij"), Andris Grigalis ("Latvijai un Ventspilij"), Aigo Gūtmanis ("Latvijai un Ventspilij"), Bruno Jurševics (JKP) un Dace Korna (JV).

Šogad notikušajās pašvaldību vēlēšanās Lembergs zaudēja mēra amatu, kuru faktiski ieņēma kopš 1988. gada, lai gan viņam kopš 2007. gada piemērots drošības līdzeklis — liegums pildīt domes priekšsēdētāja funkcijas. Par šo drošības līdzekli Lembergs no Tieslietu ministrijas vēlās piedzīt kaitējuma kompensāciju 321 468 eiro apmērā.

Par jauno mēru 5. jūlijā tika ievēlēts ilggadējais Lemberga vietnieks Jānis Vītoliņš.

Jau vēstīts, ka Rīgas apgabaltiesa 22. februārī Lembergam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un naudas sodu 40 minimālo mēnešalgu apmērā (20 000 eiro). Lembergu apcietināja tiesas zālē.

Lembergs tiesas spriedumu pārsūdzējis.

Februārī Lembergu pēc sprieduma nolasīšanas apcietināja tiesas zālē, jo tiesa lēma līdz šim spēkā esošos drošības līdzekļus atcelt. Cietumsoda izciešanas laikā tiesa gan nolēma ieskaitīt Lemberga atrašanos apcietinājumā un pavadīto laiku mājas arestā 2007. un 2008. gadā. Lembergs toreiz pēc aizturēšanas apcietinājumā un mājas arestā atradās no 2007. gada 14. marta līdz 2008. gada 22. februārim.

Tiesa nolēma, ka Lembergam cietušajiem jāmaksā kopumā aptuveni 64 000 eiro. Tāpat tiesa nolēma no Lemberga valsts labā piedzīt procesuālos izdevumus 22 180 eiro apmērā par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniegšanu.

Lembergu tiesa 19 apsūdzības sadaļās atzina par vainīgu, bet 21 sadaļā attaisnoja. Lembergu atzina par vainīgu kukuļņemšanā, dokumentu viltošanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, dienesta viltojumā, neatļautā dalībā mantiskos darījumos, kā arī nepatiesu ziņu norādīšanā deklarācijas. Savukārt attaisnoja viņu dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošanā un valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanā.

Lemberga dēlam Anrijam tiesa piesprieda divus gadus un vienu mēnesi cietumā, kā arī mantas konfiskāciju. Viņš atzīts par vainīgu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, kā arī neatļautas piedalīšanās mantiskos darījumos atbalstīšanā.

Savukārt kādreizējam Lemberga biznesa partnerim Ansim Sormulim tiesa piesprieda divu gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju. Cietumsodā tiesa nolēma ieskaitīt viņa aptuveni mēnesi ilgo atrašanos apcietinājumā 2007.gadā. Sormuli tiesa atzina par vainīgu kukuļņemšanas atbalstīšanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā un neatļautas piedalīšanās mantiskos darījumos atbalstīšanā.

Lemberga dēlu un Sormulim iepriekš noteiktos ar brīvības atņemšanu nesaistītos drošības līdzekļus gan atcels, tikai stājoties spēkā šādam spriedumam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!