Foto: LETA

Pirms pilnvaru termiņa beigām izdienas pensijā nolēmusi doties Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšniece Ilona Spure, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Spure pavēstīja, ka lēmums doties izdienas pensijā nebija spontāns un pirms tam tika pienācīgi izsvērts. Viņa sacīja, ka šis lēmums nav saistīts ar viņas profesionālo darbību vai kādu citu personu ietekmi, un balstās vienīgi uz viņas velmi pievērsties citām lietām, tai skaita uzlabojot savu veselību.

Spure izdienas pensijā dosies oktobra vidū.

2018. gada aprīlī valdība Spuri iecēla pārvaldes priekšnieces amatā uz vēl vienu termiņu. Spurei termiņš bija paredzēts līdz 2023. gada 18. jūlijam.

Viņa šo amatu ieņem kopš 2013. gada jūlija. Iepriekš Spure ieņēma IeVP Resocializācijas dienesta priekšnieces amatu.

Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) ir pieņēmis Spures lūgumu par atvaļināšanos no dienesta, liecina ministrijas mājas lapā publicētais paziņojums.

Bordāns uzsvēris, ka tieši viņas vadībā Latvijas ieslodzījuma vietu sistēma ir piedzīvojusi neticamas pārmaiņas un pārvarējusi lielus izaicinājumus, kas novērtēts arī starptautiskā līmenī.

Spure ir sniegusi būtisku ieguldījumu ieslodzījuma vietu sistēmas pilnveidošanā, nepieciešamo personālreformu veikšanā, ieslodzīto resocializācijas sistēmas attīstībā, tajā skaitā veiksmīgu vairāku starptautisko projektu īstenošanā.

Pateicoties Spures darbam, ieslodzījuma vietu sistēma kļuvusi atvērtāka un cilvēciskāka. Izveidojies arī nepieciešamais dialogs ar Latvijas un ārvalstu partneriem, un Latvija tiek veiksmīgi pārstāvēta starptautiskajā organizācijā "EuroPris".

Lēmums par Spures atvaļināšanu no dienesta tika pieņemts, pamatojoties uz viņas iesniegumu.

Līdz jaunā priekšnieka iecelšanai amatā tiks noteikts pienākumu izpildītājs, kā arī uz IVP priekšnieka amatu tiks izsludināts atklāts konkurss.Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!