Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Valdībā topošajam ierobežojumu samazināšanas plānam jābūt konkrētam, uzskata Valsts prezidents Egils Levits.

Valsts prezidenta kancelejā portālu "Delfi" informēja, ka pirdmien, 7. februārī, Levits Rīgas pilī tikās ar veselības ministru Danielu Pavļutu (AP), lai pārrunātu aktuālo situāciju pandēmijas izplatībā, kā arī to, kā ierobežojumi varētu tikt pakāpeniski mazināti, saslimstībai mazinoties.

Valsts prezidents un veselības ministrs pārrunāja Covid-19 delta un omikrona paveidu atšķirīgo ietekmi uz hospitalizāciju, tas arī liek valstij reaģēt atbilstoši jaunajai situācijai un citādi nekā iepriekšējos pandēmijas viļņos.

Levits uzsvēra, ka joprojām individuālā iedzīvotāju aizsardzība un piesardzība ir ārkārtīgi svarīga – tas ietver vakcināciju, balstvakcināciju, masku nēsāšanu, higiēnu u. c. – līdz šis pandēmijas vilnis būtu pārvarēts.

Tāpat Pavļuts informēja prezidentu par pandēmijas gaitu un aktuālo statistiku, kas rāda, ka saslimstība februāra vidū varētu sasniegt kulmināciju un tad samazināties. Veselības ministrs sacīja, ka Ministru kabinets lems par to, kā pēc šīs kulminācijas soli pa solim atcelt ierobežojumus.

Valsts prezidents arī uzsvēra, ka valdībā topošajam ierobežojumu samazināšanas plānam ir jābūt pēc iespējas konkrētākam, lai būtu iespējams skaidri plānot darbu, sadzīvi un uzņēmējdarbību.

Jau vēstīts, ka pirmdien, 7. februārī, notiek koalīcijas sadarbības sanāksme, kurā politiķi spriež par iespējām samazināt valstī ieviestos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (NA) jau pavēstījis, ka viņš rosinās koalīcijas partnerus lemt par Covid-19 ierobežojumu atcelšanu un apturēt vakcinācijas sertifikātu darbību.

Savukārt veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) padomnieks rīcībpolitikas jautājumos Kaspars Bērziņš iepriekš diskusijā TV24 pieļāva, ka no šā gada marta Latvijā varētu mīkstināt gandrīz visus Covid-19 ierobežojumus, atstājot maskas, sertifikātus un ierobežojot lielo pasākumu rīkošanu virs 3000 apmeklētājiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!