Foto: LETA

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) izdevis rezolūciju, uzdodot Veselības inspekcijas (VI) vadītājai Anitai Slokenbergai nekavējoties novērst dienesta pārbaudē konstatētās nepilnības inspekcijas darbā, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijā (VM).

Kā ziņots, veselības ministrs 2022. gada 11. janvārī uzdeva VI veikt dienesta pārbaudi, lai noskaidrotu žurnālistu pieprasīto un ar imunologu Jevgēniju Ņikiforenko saistīto pārbaudes materiālu iznīcināšanas faktiskos un tiesiskos apstākļus.

Dienesta pārbaudes komisija iesniegusi ziņojumu veselības ministram. Komisija uzskata, ka izšķiroša nozīme Ņikiforenko lietas gadījumā bija nepietiekamai iekšējai saziņai un informācijas apritei starp dažādām lietvedībā iesaistītajām VI struktūrvienībām.

Līdz struktūrvienībai, kas atbild par lietu iznīcināšanu – Administratīvā nodrošinājuma nodaļai – nenonāca informācija par žurnālistu interesi, kas saistīta ar ārsta Ņikiforenko darbības pārbaudēm, un tādēļ 2008.-2010. gada lietu iznīcināšanas procesā netika izvērtēta iespēja minētās lietas nenodot iznīcināšanai un atlasīt turpmākai glabāšanai, norādīts ziņojumā.

Pilns dienesta pārbaudes ziņojums atrodams šeit.

Veselības ministrs uzdod nekavējoties uzlabot dienesta pārbaudes ziņojumā minētās inspekcijas iekšējās procedūras, struktūrvienību savstarpējo sadarbību un informācijas aprites procesus. Par uzlabojumiem VI darbā tās vadībai jāziņo veselības ministram divu nedēļu laikā, norādīja VM.

Vienlaikus Pavļuts norāda, ka VI veicamas daudz plašākas pārmaiņas, iestādei jākļūst uz pacientu orientētākai, atvērtākai un jākalpo kā labās prakses atbalstam gan pacientam, gan ārstam. Pēc veselības ministra uzdevuma jau ir sākts darbs pie visaptveroša iekšēja pārmaiņu procesa VI, tostarp dodot iestādei plašāku instrumentu loku, kas ļautu veikt pārbaudes gan pēc medicīniskās dokumentācijas, gan pēc būtības.

Jau vēstīts, ka pēc vairāku sieviešu iesniegumiem par imunologa Jevgēnija Ņikiforenko rīcību Valsts policija 2009. gadā uzsāka kriminālprocesu, kas pēc četriem gadiem tika izbeigts un lieta līdz tiesai tā arī nenonāca. Kā vēstīja Latvijas Radio podkāsts "Dokumentārijs", sievietes uzskatīja, ka vizītēs pie šī imunologa piedzīvotais bijusi seksuāla vardarbība un ka viņš veicis savai specialitātei neatbilstošas manipulācijas. Sievietes pārsūdzēja lēmumu vienreiz, bet prokuratūra to atstāja spēkā. Taču pēc podkāstā "Dokumentārijs" publiskotā žurnālistu pētījuma ģenerālprokurors Juris Stukāns nolēmis vēlreiz pārskatīt lietu, pieprasot visus tās materiālus, lai lemtu par to pārbaudi un turpmāko rīcību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!