Foto: Saeimas administrācija

Saeima ceturtdien, 28. aprīlī, vienojās nodot izvērtēšanai Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai Nacionālās apvienības (NA) deputātu priekšlikumu likumam, kas liegtu partijām publiski slavināt kara noziegumus.

Komisija vērtēs deputātu Edvīna Šnores, Raivja Dzintara, Ritvara Jansona, Jāņa Dombravas un Janīnas Kursītes-Pakules izstrādātos grozījumus Politisko partiju likumā, kuru rosināts papildināt ar pantu, ka partijām savā darbībā aizliegts publiski slavināt, noliegt vai attaisnot genocīdu, noziegumu pret cilvēci, noziegumu pret mieru, kara noziegumu, kā arī veikt vai atbalstīt darbības, kas vērstas uz demokrātisku valstu teritoriālās integritātes, suverenitātes, neatkarības vai konstitucionālās iekārtas graušanu.

Deputāti likuma izmaiņas pamato ar faktu, ka pēdējo gadu laikā Krievija ir atkārtoti veikusi agresīvas darbības attiecībā uz savām kaimiņvalstīm. 2008. gadā tā uzbruka Gruzijai, 2014. gadā Ukrainai, anektēja Krimas pussalu, atbalstīja separātistus Ukrainas austrumos.

Tāpat 2022. gada februārī Krievija oficiāli atzina tā saucamo Luganskas un Doņeckas tautas republiku neatkarību, bet šā gada 24. februārī izvērsa visaptverošu militāro uzbrukumu Ukrainai, bombardējot pilsētas, nogalinot tūkstošiem Ukrainas pilsoņus un veicot masveida kara noziegumus.

"Lai arī Latvijas Saeima ir nosodījusi Krievijas agresiju Ukrainā, ir sabiedrības daļa, kas to atbalsta. Šādus noskaņojumus ir veicinājusi Krievijas propaganda, kā arī atsevišķu politisko spēku pārstāvji, kas pauduši atbalstu Krievijas īstenotajām darbībām," pauž NA deputāti.

Likumprojekta autori uzskata, ka tādas politiskās partijas, kas atbalsta Krievijas agresīvo politiku un attaisno tās noziegumus, apdraud Latvijas drošību un ir pretrunā Latvijas nacionālajām interesēm.

Jau vēstīts, ka Krievijas īstenotās ārpolitikas attaisnošanas, kā arī propagandas vēstījumu izplatīšanas turpināšana varētu būt viens no nosacījumiem valsts budžeta finansējuma pārtraukšanai Latvijas Krievu savienībai (LKS), pieļāva Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!