Foto: LETA
Uzņēmējam Aleksandram Babenko, kuram 25. maijā piemēroja apcietinājumu saistībā ar aizdomām par viņa dalību Mārtiņa Bunkus slepkavībā, pastarpināti pieder pārtikas veikalu ķēde "Mego", kas pastarpināti nodrošina cietumu veikalu tīklu visos Latvijas cietumos, noskaidroja portāls "Delfi".

"Lursoft" informācija arī liecina, ka Babenko ir patiesais labuma guvējs SIA "Mego", jo 62% uzņēmuma kapitāldaļu pieder SIA "Gruodis", kurā Babenko vienīgais dalībnieks. Savukārt no 2015. līdz 2017. gadam Babenko nepastarpināti piederēja "Mego" kapitāldaļas.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Latvijas brīvības atņemšanas vietās veikalu tīklu nodrošina SIA "Mego". Tiesa, portāls "Delfi" noskaidroja, ka veikalu tīklu Latvijas cietumos nodrošina SIA "Lenoka", kurā 100% kapitāldaļu pieder "Mego". "Lenoka" vienīgais patiesais labuma guvējs ir Babenko.

2020. gadā "Lenoka" strādāja ar 176 354 561 eiro lielu apgrozījumu un 5 079 536 eiro lielu peļņu. "Lenoka" kopumā pieder 90 dažādi veikali un kafejnīcas, izriet no "Lursoft" informācijas. Tai skaitā, publiskā iepirkuma rezultātā 2020. gadā Ieslodzījuma vietu pārvalde bija noslēgusi līgumu ar SIA "Lenoka" par veikalu pakalpojumu nodrošināšanu ieslodzījuma vietās.

Jāpiebilst, ka arī lietā aizturētais un apcietinātais Mihails Uļmans agrāk bijis saistīts ar "Mego", proti, laikā no 2005. līdz 2017. gadam Uļmanam piederēja lielākais kapitāldaļu īpatsvars "Mego".

Otrdien "Delfi" vēstīja, ka Valsts policija (VP) ir atklājusi pirms četriem gadiem notikušo maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavību, kā arī otrdien aizturētas vairākas iesaistītās personas.

Aizturēti tika Babenko un Uļmans, kuriem abiem tiesa piemērojusi apcietinājumu. Apcietinātās personas cietumu veikalos neiepērkas pašas, bet gan ar cietuma administrācijas starpniecību, norādot iesniegumā nepieciešamās preces.

Policijā stāstīja, ka noskaidrota gan noziegumā faktiski visu iesaistīto personu ķēde, sākot no pasūtītāja līdz organizētājam un izpildītājam, gan otrdien rūpīgi plānotas operācijas laikā aizturētas vairākas personas, tostarp izpildītājs un pasūtītājs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!