Foto: F64

Ņemot vērā dažādas iespējas iegādāties gāzi, pašvaldībām ir jāmaina dabasgāzes pirkšanas paradumi, ceturtdien, 30. jūnijā, Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē pauda ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).

Ceturtdien Saeimas komisijā opozīcijas deputāts Viktors Valainis (ZZS) stāstīja, ka virkne pašvaldību siltumapgādes uzņēmumu nesteidz iegādāties dabagsāzi. "To var saprast. Ja iepriekš viņi gāzi pirka par 9 eiro par megavatstundu (MWh), tad tagad cena ir pat 140 eiro par MWh. Iztrūkst valsts redzējums, vadlīnijas, cik ilgi viņiem nogaidīt," sacīja Valainis.

Indriksone informēja deputātus, ka pagājušajā nedēļā Ekonomikas ministrija organizēja tikšanos ar pašvaldību, siltumapgādes uzņēmumu un regulatora pārstāvjiem.

Pēc ministres teiktā, sanāksmē tika secināts, ka, lai tagad nopirktu gāzi, visiem ir jāmaina pirkšanas paradumi, jo gāzi patlaban var nopirkt nevis dienām un mēnešiem sludinot iepirkumus, bet gan dažu stundu laikā.

Kā atzina Indriksone, ir jāmotivē pašvaldības un siltumapgādes uzņēmumi iegādāties, nevis "virtuālus līgumus" par iespējamu gāzes piegādi, bet gan būtu jārīkojas tā, kā lielie uzņēmumi – dalot riskus, piemēram, iegādājoties Inčukalna krātuvē pieejamo gāzi, kas būt pieejama ilgstoša periodā, bet papildus slēdzot īstermiņa līgumus par dabasgāzes piegādēm, kādus patlaban slēdz vairums siltumapgādes uzņēmumu.

Jau ziņots, ka ar AS "Latvenergo" rezervētajām gāzes jaudām Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) terminālī gāzes pietiks, apliecināja ekonomikas ministre.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!