Foto: DELFI

Rīgas domes Pieminekļu padomes sēdē 5. jūlijā tika atbalstīts priekšlikums par piemiņas vietas pirmajam Latvijas Valsts prezidentam Jānim Čakstem veidošanu uz AB dambja, portāls "Delfi" uzzināja Rīgas domē.

Čakstes piemiņas vietas idejas iniciatori ir Rīgas vicemērs Eduards Smiltēns (LRA) un Čakstes mazmazmeita Kristīne Čakste.

Pagājušajā gadā Pieminekļu padome jau izskatīja jautājumu par Čakstes pieminekļa idejas konceptuālo ietvaru un turpmāko virzību, iesakot izvērtēt vairākas iespējamās novietnes.

AB dambis izvēlēts par piemērotāko novietni, jo šajā vietā ir plaša telpa mākslinieciskās izpausmes brīvībai – Čakstes piemiņas vietai jeb jaunam pilsētas dārzam var izmantot telpu ap valsts karogu līdz dambja galam.

Tāpat pastāv iespēja veidot vienu no sākotnējām iecerēm – ābeļdārzu.

Plānots, ka vēl šogad Pilsētas attīstības departaments izsludinās ideju konkursu Čakstes piemiņas vietas izveidošanai.

Pieminekļu padome ir Rīgas domes izveidota konsultatīva institūcija galvaspilsētas pilsētvides kvalitātes nodrošināšanai, arhitektūras un vizuālās mākslas projektu un iniciatīvu vērtēšanai saistībā ar sabiedrības un kultūrvēsturiskās vides attīstības likumsakarībām.

Tajā pārstāvēti dažādu nozaru eksperti – vēsturnieki, mākslas zinātnieki, arhitekti, tēlnieki, kā arī Rīgas pašvaldības institūciju pārstāvji.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!