Foto: LETA

Personām, kas ir vecākas par 65 gadiem, situācijās, kad ir augsts Covid-19 slimības apdraudējuma risks, būtu nodrošināma otrā Covid-19 balstvakcīna ar kādu no jau reģistrētajām mRNS tehnoloģijas vakcīnām, portālam "Delfi" norāda Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

SPKC atgādina, ka pabeigts primārās vakcinācijas kurss un veikta balstvakcinācija pasargā no smagas saslimšanas formas un nāves iznākuma Covid-19 gadījumā.

Tādēļ iedzīvotāji, kas pieder riska grupai, – seniorus (65+ gadi), kā arī personas ar hroniskām slimībām, pazeminātu imunitāti SPKC aicina individuāli konsultēties ar savu ģimenes ārstu un lemt par primārās vakcinācijas un balstvakcinācijas veikšanu, kas to vēl nav izdarījuši.

Pamatojoties uz Imunizācijas valsts padomes rekomendācijām, šobrīd ne epidemioloģisku, ne medicīnisku iemeslu dēļ nav pamatojuma plašai sabiedrības daļai rekomendēt saņemt otro Covid-19 balstvakcīnas devu.

Otrā Covid-19 balstvakcīna personām, kas vecākas par 65 gadiem, būtu nodrošināma situācijās, kad ir augsti Covid-19 slimības apdraudējuma riski – piemēram, nepieciešamas ārstnieciskas manipulācijas, bieža publisko pasākumu apmeklēšana, kontakts ar lielu skaitu cilvēkiem, došanās starptautiskos ceļojumos, norāda SPKC.

Vēstīts, ka pēdējo trīs dienu laikā Latvijā atklāti 1286 Covid-19 saslimšanas gadījumi un saņemti ziņojumi par diviem mirušajiem – viens cilvēks 60-69 gadu vecumā, viens 70-79 gadu vecumā.

Jau ziņots, ka Eiropas Savienības (ES) veselības aizsardzības aģentūras, straujā Covid-19 vīrusa saslimšanas gadījumu pieauguma dēļ, 11. jūlijā rekomendēja ieviest otro balstvakcīnu tiem, kas vecāki par 60 gadiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!