Foto: Shutterstock

Iedzīvotājiem ir iespēja piedalīties konkursa "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023" balsojumā, līdz 28. jūlijam izvēloties kādu no trim pašvaldībām, kura potenciāli varētu nākamgad kļūt par Jauniešu galvaspilsētu, portālu "Delfi" informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

IZM pēc divu gadu pārtraukuma izsludinātajam konkursam "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023" pieteikušās trīs Latvijas pašvaldības – Jelgavas pilsētas pašvaldība, Bauskas novada pašvaldība un Cēsu novada pašvaldība.

Pēc pirmās kārtas vērtējumiem visi trīs pretendenti tika izvirzīti konkursa otrai kārtai un ir izsludināta publiskā balsošana, kas ilgs līdz līdz 28. jūlija pulksten 23.59, ziņo ministrija. Balsot var šeit.

Jelgavas pilsētas pašvaldība bija pati pirmā Latvijas jauniešu galvaspilsēta, Cēsu novada pašvaldība esot tradīcijām bagātas pašvaldības darbā ar jaunatni, savukārt Bauskas novada pašvaldība pēc administratīvi teritoriālās reformas esot pievērsusies sadarbībai ar jauniešu organizācijām visā novada teritorijā.

Pirms balsojuma ir iespēja iepazīties ar pašvaldību jauniešu veidotajām vizītkartēm.

Bauskas novada vizītkarte:


Cēsu novada vizītkarte:

Jelgavas pilsētas vizītkarte:


Konkursa uzvarētāji tiks paziņoti 12. augustā Jūrmalā, jauniešu festivāla "Kopums" laikā.

Pasākums tiek organizēts ar mērķi popularizēt darbu ar jaunatni, stiprināt pašvaldību sadarbību jaunatnes jomā, labo prakšu un pieredzes apmaiņu un turpināt iedibinātās tradīcijas darbā ar jaunatni.

Tikpat nozīmīgi ir paaugstināt darbā ar jaunatni iesaistīto personu, pašvaldību un organizāciju prestižu un veicināt jauniešu līdzdalību un iesaistīšanos sabiedriskajos procesos.

Pirmo reizi Latvijas Jauniešu galvaspilsēta tika izvēlēta 2016. gadā, kad titulu ieguva Jelgava.

Konkursu "Latvijas Jauniešu galvaspilsēta" organizē IZM sadarbībā ar biedrību "Latvijas Jaunatnes padome" un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!