Foto: AFP/Scanpix/LETA
Aizvadītajā nedēļā, no 18. jūlija līdz 24. jūlijam, Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) inspektori konstatējuši divus augu aizsardzības līdzekļu lietošanas pārkāpumus - abos gadījumos apstiprinājušās aizdomas par šo līdzekļu lietošanu, neievērojot aizsargjoslu no ūdenstilpes.

Pagājušajā nedēļā VAAD visā Latvijas teritorijā veicis 145 augu aizsardzības līdzekļu lietošanas pārbaudes, informēja VAAD sabiedrisko attiecību pārstāve Dace Ūdre.

Par iespējamiem normatīvo aktu pārkāpumiem saņemti divi iedzīvotāju ziņojumi, uz kura pamata veiktas pārbaudes. Vienā gadījumā tika pārbaudīta informācija par šo līdzekļu lietošanu bišu stropu tuvumā, bet otrā gadījumā - par iespējamo ūdensobjekta aizsargjoslas neievērošanu.

Pārbaužu laikā kopumā ņemti 18 augu paraugi.

VAAD ir 1998. gadā izveidota valsts tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir nodrošināt kultūraugu un mežu resursu ilgtspējīgu izmantošanu, aizsardzību un aprites uzraudzību, lai saglabātu to bioloģisko daudzveidību, veicinātu sabiedrības drošību un pasargātu apkārtējo vidi no iespējamā augu aizsardzības un mēslošanas līdzekļu radītā piesārņojuma, radīt priekšnoteikumus, lai lauksaimniekiem būtu pieejams vesels un kvalitatīvs pavairojamais materiāls, kā arī palielinātu produktivitāti un lauksaimniecības konkurētspēju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!