Foto: Shutterstock

Šā gada pirmajā pusgadā Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis uzsākt kriminālvajāšanu pret 37 personām, tai skaitā 29 Iekšlietu ministrijas (IeM) padotības iestādēs nodarbinātajiem, portālu "Delfi" informēja birojā.

Turpinot strādāt pie valsts amatpersonu iespējami veikto noziedzīgo nodarījumu pirmstiesas izmeklēšanas un atklāšanas, IDB 2022. gada pirmajā pusgadā ir uzsākti 20 kriminālprocesi, no citām pirmstiesas izmeklēšanas iestādēm saņemti 10 kriminālprocesi un kopumā veikta pirmstiesas izmeklēšana 91 kriminālprocesā.

Būtiska daļa šā gada pirmajos sešos mēnešos uzsākto kriminālprocesu ir saistīta ar IeM pakļautības iestādēs nodarbināto iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā, tostarp arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, kā arī noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā.

Atskaites periodā IDB prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai ir nodevis 26 kriminālprocesus. Viena kriminālprocesa ietvaros arvien biežāk tiek izmeklēti vairāki noziedzīgi nodarījumi ar lielāku iesaistīto personu skaitu – šā gada pirmajā pusē kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīti 26 kriminālprocesi par 36 noziedzīgiem nodarījumiem un kopumā rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret 37 personām, tai skaitā 29 IeM padotības iestādēs nodarbinātajiem.

"Fakts, ka šajā pusgadā rosināts uzsākt kriminālvajāšanu pret vairāk nekā ceturtdaļsimts iekšlietu resorā nodarbinātajiem, apliecina, ka ceļā uz IDB vīziju - valsts drošību un sabiedrisko kārtību nodrošina godprātīgas un uzticamas amatpersonas – vēl paveicama virkne uzdevumu. Jo vienotāki būs centieni veidot iekšlietu resora vidi, kas vērsta uz pretlikumīgas rīcības mazināšanu un pakāpenisku tās izskaušanu, jo pieaugošāka būs sabiedrības uzticēšanās valsts pārvaldei, kas, savukārt, ļaus efektīvāk reaģēt uz starptautiskās vides radītajiem izaicinājumiem un apdraudējumu," norāda IDB priekšnieks Valters Mūrnieks.

Šā gada pirmajā pusgadā IDB strādājis prevencijas jomā un veicis virkni pasākumu pretlikumīgas rīcības risku novēršanai, tostarp organizējis konferenci "Amatpersonu dienesta laikā izdarītu noziedzīgu nodarījumu, kas vērsti uz pretlikumīga mantiska labuma gūšanu, risku aktualizēšana un novēršana", kā arī Iekšlietu ministrijas padotības iestādēm prezentējis pretlikumīgas rīcības risku identificēšanas un pārvaldīšanas sistēmas izvērtējumu.

IDB atzinīgi novērtē sabiedrības iesaisti, ziņojot par iespējamiem IeM padotības iestādēs nodarbināto pārkāpumiem - atskaites periodā IDB saņemti un izskatīti 445 fizisku, juridisku personu iesniegumi, tostarp arī no citām iestādēm IDB pēc piekritības pārsūtītie iesniegumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!