Foto: LETA

Ceturtdien, 15. septembrī, Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 43 likumpārkāpējus, portālu "Delfi" informēja robežsardzē.

Uz ārējām robežām konstatēti 25 robežpārkāpēji, tajā skaitā konstatēts viens ārzemnieks ar viltotiem dokumentiem.

Grebņevas robežkontroles punktā konstatēts viens Serbijas pilsonis, kurš robežsargiem uzrādīja viltotu Serbijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess un tā ietvaros viltotie dokumenti izņemti, norādīja robežsardzē.

Kā norādīja robežsardzē, ieceļošana Latvijā liegta pieciem ārzemniekiem: Grebņevas, Terehovas, Silenes un Lidostas „Rīga" robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta diviem Krievijas, vienam Ukrainas un vienam Indijas pilsonim, jo ārzemniekiem nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, kā arī vienam Moldovas pilsonim, jo ārzemnieks nevarēja pamatot ieceļošanas un uzturēšanās mērķi. Personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Savukārt uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti astoņiem ārzemniekiem.

Terehovas, Grebņevas, Silenes un Lidostas „Rīga" robežkontroles punktā konstatēti pieci Krievijas, viens Ukrainas, viens Baltkrievijas un viens Lielbritānijas pilsonis, kuri bija pārkāpuši uzturēšanās nosacījumus (pārsniegts vīzā vai bezvīzu režīma noteiktais uzturēšanās laiks, nav derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas) Šengenas zonas valstīs. Lietvedība divu Krievijas un Lielbritānijas pilsoņa administratīvā pārkāpuma lietās netika uzsākta, pārējās personas sauktas pie administratīvās atbildības.

Savukārt lidostas „Rīga" robežkontroles punktā konstatēts viens uz Londonu izceļojošs Latvijas pilsonis, kura dokuments nav derīgs izceļošanai uz Lielbritāniju. Personai liegta izceļošana no valsts.

Veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti divām personām – vienam Krievijas un vienam Uzbekistānas pilsonim.


Par pārkāpumiem transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu ekspluatācijas jomā Valsts robežsardzes amatpersonas saukušas pie administratīvās atbildības vai liegušas šķērsot robežu 15 personām – četriem Baltkrievijas, diviem Krievijas, diviem Latvijas, diviem Moldovas, vienam Ukrainas, vienam Lietuvas, vienam Rumānijas, vienam Uzbekistānas un vienam Vācijas pilsonim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!