Foto: Rīgas dome

Rīgas dome izsludinājusi konkursu izpilddirektora padomnieka amatam – potenciālajam darbiniekam būs jāatbild par klimatneitralitātes jautājumos.

Kā vēstīts pašvaldības mājaslapā, Rīga ir viena no 100 pilsētām, kas apņēmusies īstenot Eiropas Komisijas misiju – līdz 2030. gadam sasniegt klimatneitralitāti.

Lai to izdarītu, pilsētai būs jāuzstāda ambiciozi mērķi un jāīsteno plaši, starptautiska mēroga projekti sadarbībā ar citām pilsētām Eiropā, tāpēc tiek meklēts izpilddirektora padomnieks klimatneitralitātes jautājumos.

Pašvaldība par darbu sola maksāt 3000–3200 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Darbiniekam būs jāīsteno starptautiska mēroga klimatneitralitātes projekti, jākoordinē Rīgas pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību sadarbība un aktivitātes klimatneitralitātes jomā, jāveido partnerība ar dažādām organizācijām, kā arī jābūt par Rīgas runaspersonu šajos jautājumos.

Kandidātam jābūt augstākajai izglītībai (vides zinātņu, sociālo zinātņu vai līdzvērtīgā jomā), ar starptautisku pieredzi projektu vadībā klimata pārmaiņu jomā, ar valsts valodas zināšanām augstākajā līmenī un vismaz B līmeņa angļu valodas zināšanām, pieredzi stratēģiju izstrādē un ieviešanā, kā arī ar teicamām prezentācijas, komunikācijas un analītikas prasmēm.

Tāpat kandidātam jābūt zināšanām un izpratnei klimata pārmaiņu, klimatneitralitātes, energoefektivitātes un atjaunīgo energoresursu un to mijiedarbību jautājumos.

Bez algas pašvaldība piedāvā arī prēmijas un naudas balvas atbilstoši likumā noteiktajam, profesionālās izaugsmes iespējas, dalību apmācībās un konferencēs, sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu.

Pieteikumi jāiesniedz līdz 3. oktobrim.

Jau ziņots, ka Rīga ir kļuvusi par vienu no 100 pilsētām, kas līdz 2030. gadam kļūs par klimatneitrālām viedpilsētām un saņems ievērojamu Eiropas Savienības (ES) finansējumu.

Pilsētu misija saņems 360 miljonus eiro no "Horizon Europe" finansējuma laika posmā jau līdz 2023. gadam, lai sāktu ceļu uz klimata neitralitāti. Pētniecības un inovācijas darbības pievērsīsies tīrai mobilitātei, energoefektivitātei un videi nekaitīgai pilsētplānošanai, kā arī piedāvās iespēja veidot kopīgas iniciatīvas un pastiprināt sadarbību sinerģijā ar citām ES programmām.

Ieguvumi pilsētām ietver pielāgotus padomus un palīdzību no speciālas Misijas platformas, ko vada "NetZeroCities", papildu finansējumu un finansēšanas iespējas, kā arī iespēju pievienoties lielām inovācijas darbībām un izmēģinājuma projektiem. Misija nodrošina arī sadarbības iespējas, labākās prakses apmaiņu starp pilsētām un atbalstu iedzīvotāju iesaistīšanai misijā.

EK aicinās 100 izvēlētās pilsētas izstrādāt Klimata pilsētu līgumus, kuros būs iekļauts vispārējs klimata neitralitātes plāns visās nozarēs, piemēram, enerģētikas, ēku, atkritumu apsaimniekošanas un transporta jomā, kā arī ar to saistītie investīciju plāni. Šajā procesā tiks iesaistīti iedzīvotāji, pētniecības organizācijas un privātais sektors.

Lai sasniegtu šo vērienīgo mērķi tiks īstenotas skaidras un redzamas apņemšanās, kas atspoguļosies Klimata pilsētu līgumos. Pilsētas varēs sadarboties ar ES, valsts un reģionālajām iestādēm un ar saviem iedzīvotājiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!