Foto: Dāvids Moriartijs Lepiks

Ceturtdien ar 17 balsīm "par" un divām balsīm "pret" par Siguldas novada domes priekšsēdētāju ievēlēta bijušā mēra, 14. Saeimā ievēlēta deputāta Uģa Mitrevica (NA) vietniece Līga Sausiņa, kura ir partijas "Latvijas Reģionu apvienība" (LRA) biedre.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (NA), LRA un Latvijas Zaļās partijas (LZP) deputāti Siguldas novadā startēja no viena saraksta, iegūstot 12 no 19 vietām.

Pret Sausiņas kandidatūru balsoja divi Krimuldas novada partijas deputāti – Ance Pētersone un Erlends Eisaks.

Viņa bija vienīgā pretendente uz domes priekšsēdētājas amatu.

Sausiņai Siguldas novada domes deputāta mandāts ir kopš 2009.gada, kopš 2013.gada viņa ir Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietniece, kā arī bioloģijas skolotāja Siguldas Valsts ģimnāzijā.

Domes priekšsēdētājai ir Latvijas Universitātē iegūta bioloģes, bioloģijas un ķīmijas pasniedzējas kvalifikācija, kā arī dabas zinātņu maģistra grāds bioloģijā.

Runājot par savām personības iezīmēm, Sausiņa atzina, ka vienmēr bijusi ne tikai teicamniece pēc atzīmēm, bet arī spējusi iedziļināties un izprast dažādus jautājumus. Viņa uzskata, ka viņai nav raksturīga virspusējība, tādēļ to necieš arī citos cilvēkos.

Jaunā domes priekšsēdētāja sevi uzskata par komunikablu cilvēku, kas prot ne tikai klausīties, bet arī sadzirdēt. Viņas iecere ir visiem 19 deputātiem strādāt kopā ne tikai komitejās un domes sēdēs, bet arī veidot fokusgrupas dažādu jautājumu risināšanai, jo katrs deputāts kādā jomā ir zinošākais un pieredzējušākais. Sausiņa sola turpināt aktīvu saziņu ar visiem novada iedzīvotājiem, rīkojot regulāras tikšanās par aktuāliem jautājumiem.

Sausiņa pauda vēlmi turpināt darbu arī skolā, lai sagatavotu izlaiduma klašu audzēkņus eksāmeniem. "Uz skolu es dodos sevi harmonizēt, jo, pavadot pāris stundas ar bērniem, dzīve šķiet ļoti vienkārša," atzina domes priekšsēdētāja.

Pēc ievēlēšanas viņa pauda apņēmību turpināt iesāktos darbus novada attīstībai.

Šodien plkst.16 notiks otra domes ārkārtas sēde, kurā vēlēs domes priekšsēdētāja vietnieku, veiks izmaiņās komiteju sastāvā un skatīs arī citus jautājumus.

Mitrevicam atstājot amatu domē, deputātes mandātu ir ieguvusi Siguldas pilsētas vidusskolas direktore Ņina Balode.

Kā vēstīts, jauns novada domes priekšsēdētājs pašvaldības deputātiem bija jāievēlē, jo līdzšinējais mērs Mitrevics tika ievēlēts 14.Saeimā. Mitrevics parlamenta vēlēšanās bija NA premjera amata kandidāts, bet pagaidām pie iespējas veidot valdību nav ticis.

Siguldas novada domes priekšsēdētāja vietnieki bija Sausiņa un Linards Kumskis, kuri abi pārstāv Mitrevica sarakstu.

Līdzās 12 no NA, LRA un LZP apvienotā saraksta ievēlētajiem deputātiem Siguldas novada domē strādā arī pa diviem deputātiem no "Jaunās vienotības", "Latvijas Zemnieku savienības" un "Krimuldas novada partijas". Vēl viens deputāta mandāts ir "Latvijas Attīstības" un "Vidzemes partijas" sarakstam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!