Foto: Shutterstock

Valdība otrdien piešķīra papildu finansējumu 2 838 260 eiro apmērā, lai kompensētu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un tās pakļautībā esošajām tiešajām pārvaldes iestādēm, profesionālās izglītības iestādēm un koledžām energoresursu sadārdzinājuma ietekmē radušās izmaksas.

Kā skaidro IZM, energoresursu cenu ārkārtējs pieaugums finansiāli ietekmējis ministrijas un tās pakļautībā esošās tiešās pārvaldes iestādes, profesionālās izglītības iestādes un koledžas.

2022. gadam ministrijai un tās padotībā esošajām izglītības iestādēm piešķirtais valsts budžeta finansējums neesot pietiekams, lai kompensētu radušos sadārdzinājumu, ko iepriekš nav bijis iespējams prognozēt.

IZM norāda, ka, ņemot vērā izmaiņas virknē no tautsaimniecības rādītājiem, nekustamā īpašuma nodokļa likmes, elektroenerģijas un siltumenerģijas tarifu izmaiņas, programmu īstenošanas izmaksu jautājums tika aktualizēts vēl krietni pirms pārmaiņām ģeopolitiskajā situācijā un sekojošās energokrīzes 2022. gadā.

Energoresursu cenu pieaugums, kas veidojies 2022. gadā, vēl vairāk iezīmējot nepietiekamo finansējumu, kas nepieciešams izglītības iestādēm to darbības nodrošināšanai. Turklāt apkures un elektrības izmaksu pieaugums apdraudot arī klātienes mācību norisi un radot mācību iestāžu infrastruktūras bojājuma riskus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!