Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Saistībā ar Nacionālo bruņoto spēku (NBS) 220 miljonu eiro vērto pārtikas iepirkumu no amata pienākumu pildīšanas atstādināts pārtikas iepirkuma rīkotāja Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkumu centra (VALIC) pārtikas iepirkumu nodaļas vadītājs un NA biedrs Ēriks Ezeriņš, Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece (NA).

Viņa žurnālistiem pauda, ka aizturēts ir iepirkumu komisijas vadītājs, taču vaicāta, vai tas ir Ezeriņš, ministre žurnālistiem sacīja “es pateicu to, ko pateicu."

Viņa nepauda, vai viņš ir viens no Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) uzsāktā kriminālprocesa aizturētajiem.

Mūrniece arī sacīja, ka Ezeriņš vairs nav Nacionālās Apvienības biedrs.

Otrs no amatā atstādinātajiem ir kāds NBS pārstāvis, kas tieši saistīts ar šo iepirkumu, taču precīzāk Mūrniece vairījās komentēt, paužot, ka to pēc tam varēs uzzināt.

Viņa arī pauda, ka AM joprojām norit pārbaudes attiecībā uz citiem ar šo iepirkumu saistītiem cilvēkiem – NBS amatpersonām un finansistiem.

“Ja vaicā, vai ministre vai valsts sekretārs šo līgumu parakstījuši, tad atbilde ir nē,” retoriski atbildēja Mūrniece, paužot savu un valsts sekretāra Jāņa Garisona atbildību šajā iepirkumā.

Taujāta plašāk par bēdīgi slaveno iepirkumu, ministre sacīja, ka detalizētu informāciju par to var paust tikai KNAB, kas šo iepirkumu izmeklē.

Vēstīts, ka Iepirkuma komisiju vadījis pašreizējās aizsardzības ministres Ināras Mūrnieces pārstāvētās Nacionālās apvienības (NA) biedrs Ezeriņš no partijas saraksta iepriekš kandidējis Rīgas domes vēlēšanās un Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās. Ezeriņa tēvs ir savulaik publiskajā telpā par "tēvzemiešu" "pelēko kardinālu" dēvētais uzņēmējs Normunds Lakučs, kurš savulaik pārstāvēja apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK intereses Privatizācijas aģentūrā un dažādu valsts uzņēmumu padomēs.

Jau ziņots, ka Rojā reģistrēts uzņēmums "Zītari LZ" pērn decembrī ieguvis 220 miljonus eiro vērtu līgumu par pārtikas piegādi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) vajadzībām turpmākos piecus gadus.

AM ir uzskaitījusi pamatojumu, kāpēc iepirkumā izraudzīti tieši "Zītari LZ", tomēr vienlaikus Mūrniece ir uzdevusi veikt pārbaudi par armijas pārtikas iepirkumu, turklāt AM jau pērn rudenī ar iepirkuma procesu saistītos dokumentus nosūtījusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!