Foto: Patriks Pauls Briķis, DELFI

Ceturtdien, 23. martā, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece darba vizītē apmeklēs Lietuvu, lai ar Lietuvas aizsardzības ministru Arvīdu Anušausku pārrunātu aktuālos NATO un reģionālās sadarbības jautājumus.

Tāpat amatpersonas apspriedīs pašreizējo drošības situāciju, abu valstu kopīgās prioritātes šovasar gaidāmajā NATO samitā, kā arī turpmāko sadarbību gan Baltijas, gan starptautisko sadarbības formātu ietvaros.

Mūrniece un Anušausks pārrunās arī aktuālo situāciju Ukrainā saistībā ar Krievijas izvērsto karu un tā ietekmi uz reģionālo drošību, kā arī jau līdz šim sniegto atbalstu Ukrainai un iespējas to turpināt.

Latviju un Lietuvu saista cieša sadarbība, kā arī kopīgas intereses Baltijas jūras reģionā un stratēģiska partnerība Eiropas Savienībā un NATO.

Abas valstis sadarbojas Baltijas valstu aizsardzības sadarbības formātā, kurā tās uztur regulāru aizsardzības ministru un bruņoto spēku komandieru, kā arī ekspertu līmeņa dialogu par aizsardzības politiku un spēju attīstību. Šogad vadošās valsts lomu Baltijas valstu aizsardzības sadarbības formātā ir uzņēmusies Latvija.

Sadarbības formātā tiek realizēti arī vairāki nozīmīgi projekti – Baltijas valstu Apvienotais štāba elements, Sauszemes spēku, Gaisa spēku un Jūras spēku sadarbība (Baltijas valstu jūras eskadra (BALTRON), kā arī sadarbība Baltijas Aizsardzības koledžas (BALTDEFCOL) ietvaros, kurā mācās un dienesta pienākumus pilda visu trīs Baltijas valstu bruņoto spēku karavīri un civilais personāls.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!