Fоtо: LETA

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien, 27. jūnijā, atkārtoti pauda atbalstu vienota sabiedriskā medija izveidei, kā arī konceptuāli atbalstīja finansēšanas modeļa principu maiņu, portālu "Delfi" informēja Saeimas preses dienestā.

Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētāja Ieva Brante (AS) sacīja, ka, atbalstot līdzšinējā Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu vienotā sabiedriskajā medijā, komisija lēma ar vēstuli vērsties valdībā par atbilstoša finansējuma vajadzību jaunā medija pilnvērtīgai darbībai un attīstībai.

"Līdzšinējais sabiedrisko mediju finansēšanas modeļa princips ir jāmaina, un komisijas piedāvājums ir atbilstoši valsts budžeta iespējām to izstrādāt kā trīs gadu attīstības plānu, pakāpeniski palielinot finansējumu ne mazāk kā 0,12 procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP)," pauda Brante.

Deputāti šodien iepazinās ar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) darba grupas ziņojumu par Latvijas sabiedriskā medija finansēšanas modeļa maiņu un koncepciju par jaunā medija izveidošanas gaitu un laika grafiku.

Apspriežot darba grupas piedāvājumu jauna modeļa ieviešanai, komisija vienojās uzdot SEPLP sadarbībā ar Kultūras ministriju kā par mediju nozari atbildīgo institūciju virzīt nepieciešamos tiesību aktu projektus apstiprināšanai Ministru kabinetā un Saeimā.

SEPLP vadītājs Jānis Siksnis deputātiem uzsvēra, ka atbilstošs finansējums ir ļoti būtisks veiksmīga un jēgpilna sabiedrisko mediju apvienošanai, un no tā izšķirsies Latvijas sabiedrisko mediju kā demokrātiskai valstij īpaši būtiskas institūcijas nākotne strauji mainīgajā un digitālajā mūsdienu pasaulē.

Plānots, ka jaunais medijs darbu sāks 2025. gada janvārī.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !