Foto: Publicitātes foto

Par dažādiem pārkāpumiem no saimnieces izņemti pieci vācu aitu sugas suņi, kas nogādāti patversmē "Mežavairogi". Šobrīd notiek tiesas process, taču tā laikā dzīvniekiem nepieciešama cilvēku kompānija, tādēļ patversme meklē suņiem "krustvecākus" – cilvēku kompāniju, ar kuru pavadīt laiku, portālu "Delfi" informēja patversmes pārstāvji.

Šī gada februārī Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) par dažādiem pārkāpumiem no saimnieka izņēma piecus vācu aitu suņus.

"Viena meitene izrādījās grūsna, izdzīvoja tikai divi mazuļi, bet nu jau suņi ir veseli septiņi," norāda patversmes pārstāvji.

Viņi norāda, ka tiesvedības procesa dēļ suņi ir ķīlnieka lomā – šobrīd gan atguvuši svaru un veselību, taču tiem trūkst socializācija un apmācība.

"Meklējam krustvecākus pieciem pieaugušiem vācu aitu suņiem un diviem kucēniem. Krustvecāku pienākumi: vismaz vienu reizi nedēļā (2-3h, bet droši var katru dienu) braukt pie sava krustbērna, doties pastaigās, veikt apmācību – elementāras komandas, kontakts ar citiem suņiem, ķemmēšanās, mīļošanās, gulēšana pļavā un raudzīšanās mākoņos, peldēšanās," aicina "Mežavairogi".

Laikā, kad patversmē notiek apmācības ar kinologu, dalība un konsultācijas ir bezmaksas, norāda patversmē.

"Mežavairogi" atzīst, ka šī ir iespēja uzzināt vairāk par vācu aitu suņiem, ja padomā ir šādu dzīvnieku iegāde. Vienlaikus patversme uzsver, ka var pienākt brīdis, kad ar suni jāšķiras, taču, ja tiesa lems suņus neatgriezt iepriekšējai saimniecei, patversme, iespējams, tos varēs izpirkt no Valsts ieņēmumu dienesta.

"Zvani, interesējies un piesakies pa tālruni 22054735, darba dienās, darba laikā.Lai iepazītos, līdzi būs jāņem personu apliecinošs dokuments," aicina "Mežavairogi".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!