Foto: LETA

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) pirmdien tika atklāta virszemes pāreja, kas savienos divus lielākos slimnīcas stacionārus un atvieglos pacientu pārvešanu uz izmeklējumiem vai ārstu konsultācijām, informēja slimnīcas pārstāve Ilga Namniece.

500 metrus garā jaunizbūvētā virszemes pāreja savieno stacionārus "Gaiļezers" un "Latvijas Onkoloģijas centrs". Iecerēts, ka līdz ar Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas (NMPUK) paplašināšanas projekta īstenošanu jau tuvāko mēnešu laikā savienojums tiks nodrošināts arī ar to.

"Šāda savienojuma izveide starp stacionāriem nodrošinās pacientiem minimālu saskarsmes risku ar ārējo vidi, nodalot plūsmas un minimizējot arī infekciju izplatīšanās riskus," skaidroja slimnīcas pārstāve.

Starp stacionāru ēkām atrodas NMPUK, kas visu diennakti sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību pacientiem akūtos veselības stāvokļos, nodrošinot pacientu vienoto uzņemšanu. Plānots, ka šā gada nogalē vai nākamā gada sākumā tiks pabeigts NMPUK paplašināšanas projekts, kas ļaus nodalīt pacientu plūsmas, nodrošinot diagnostiku un ārstēšanu infekciju slimību pacientiem atsevišķā plūsmā, ievērojot stingras prasības infekciju izplatības ierobežošanai un novēršanai.

Projekts tiek īstenots, piebūvējot NMPUK esošajai ēkai infekciju bloku divos stāvos un izveidojot observācijas nodaļu ar papildu gultasvietām. Būvprojektā paredzēts atjaunot pazemes slimnīcas ieejas mezglu, tajā izbūvējot lifta šahtu un savienojumu ar pazemes tuneli, kā arī savienojot NMPUK infekciju bloka jaunuzbūvēto ēku ar virszemes pāreju starp stacionāriem, nodrošinot ne tikai pacientu un darbinieku iekšējo loģistiku, bet arī nākotnē paredzot savienojumus ar daudzstāvu autostāvvietu un jauno Infekciju slimību korpusu. Virszemes pāreja tiks savienota ar NMPUK infekciju bloku, ļaujot pacientus droši un ērti nogādāt uz un no klīnikas, kā arī starp stacionāriem.

Būvdarbi tika sākti 2021. gada novembrī, un plānots, ka tiks pabeigti šā gada decembrī. Projektēšanas, būvdarbu un autoruzraudzības kopējās izmaksas ir 12,5 miljoni eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN). Savukārt virszemes pārejas būvniecības izmaksas veido 2,3 miljonus eiro ar PVN.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!