Foto: LETA

Rīgas domes deputāti trešdien, 29. novembrī, atjaunoja Rīgas domes Pretkorupcijas komisijas darbību. Plānots, ka to vadīs deputāts Einārs Cilinskis (NA/LRA).

Komisijas vadītāja vietnieks būs deputāts Valters Bergs. Tāpat komisijā darbosies deputāti no citām frakcijām un domes darbinieki no Juridiskās, Audita un revīzijas un Cilvēkresursu pārvaldēm.

Šādas komisijas atjaunošana tika aktualizēta šogad, veidojot jauno Rīgas domes koalīciju.

Komisijai sākot darbu, tās vadītājs izsūtīs visiem dalībniekiem lūgumu izteikt viedokli par skatāmajiem jautājumiem un to prioritizāciju, tādējādi pirmajā sēdē varētu diskutēt par izskatāmo jautājumu secību, pauda Cilinskis.

Viņš norādīja, ka komisija nepārņems tiesībsargājošo iestāžu darbu, bet tā būs vieta, kur izskatīt gadījumus, kas raisījuši ažiotāžu, piemēram, lūkojoties, vai ir ievērota procedūra un nav pastāvējis korupcijas risks.

Cilinskis arī solīja, ka šī būs komisija, kurā neveidosies pozīcijas un opozīcijas pretstāvēšana.

Ko plānots risināt?

Komisijā plānots nodrošināt pretkorupcijas stratēģijas izstrādes, tās mērķu un rīcības virzienu noteikšanas un plānoto aktivitāšu izvērtēšanas atbalstu, interešu konflikta novēršanas un trauksmes celšanas sistēmas uzraudzību, labas pārvaldības principu ieviešanu interešu pārstāvības procesa atklātībā, kā arī ētiskuma un godprātības stiprināšanu un veicināšanu pašvaldības pārvaldē.

Tāpat pagājušajā gada tika pieņemta Rīgas pašvaldības pretkorupcijas stratēģija 2022. – 2025. gadam. Tā nosaka pašvaldības darbības un attīstības virzienus korupcijas novēršanas jautājumos.

Pašvaldības izvirzītie stratēģiskie mērķi ir trīs: efektīva iekšējās kontroles sistēma, kas nodrošina patstāvīgu neatbilstību identificēšanu un atklāšanu, pilnveidota cilvēkresursu vadība, veicinot ētiskumu un mazinot interešu konflikta un korupcijas riskus, kā arī atvērtās pārvaldības principu iedzīvināšana pašvaldības darbā.

Rīga kā pirmā pašvaldība Latvijā plāno veikt būtiskas izmaiņas pretkorupcijas sistēmā, lai ieviestu starptautisko standartu ISO 37001.

Rīgas pašvaldība noteikusi mērķi no nākamā gada ieviest minēto standartu un trīs līmeņu riska vadības sistēmu, kas iekļauj darbinieku apmācību, iekšējo auditu un risku novērtējumu, kā arī neatkarīgu ārējo auditu.

Šīs funkcijas tiks uzticētas Rīgas domes Audita un revīzijas pārvaldei un Cilvēkresursu pārvaldei.

Pretkorupcijas komisija ir darbojusies arī iepriekšējos Rīgas domes sasaukumos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!