Foto: LETA

Būvkompānija "Velve" Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) jaunbūvē konstatējusi deformāciju vienai no nesošajām kolonnām. Uzņēmumam ir aizdomas par kļūdu būvprojektā, tāpēc informēts arī Būvniecības valsts kontroles birojs. Savukārt slimnīca piesaistīs ekspertus, kas rūpīgi pārbaudīs "Velves" veiktos darbus.

Abas puses izplatījušas paziņojumus medijiem.

"Velve" norāda, ka 4. stāva nesošajai kolonnai garenvirzienā vizuāli ir novērojams izliekums. Lai izvairītos no iespējama apdraudējuma būvobjektā strādājošajām personām, teritorija ap kolonnu ir norobežota un darbi zonā no 1. līdz 5. stāvam ir pārtraukti.

Kompānija arī nosūtījusi dokumentus par fakta konstatāciju BVKB un jaunbūves projektētājiem, paužot aizdomas par būvprojekta tehniskā risinājuma piemērotību, un aicinot veikt nepieciešamās pārbaudes.

"Velve" norāda, ka būvniecības procesā ir ievērota būvprojekta dokumentācija, ko apliecina pieņemšanas un nodošanas dokumenti, kā arī veiktie ieraksti būvdarbu žurnālā.

Uzņēmums aicina piesaistīt neatkarīgus sertificētus ekspertus, kuri spēj veikt detalizētus būvprojekta aprēķinus, lai pārbaudītu, ka būvprojektā ir precīzi un atbilstoši aprēķināta nesošo konstrukciju nestspēja un slodzes. "Jāņem arī vērā, ka ēkā šobrīd vēl nav uzstādītas medicīniskās iekārtas, kas radīs papildu slogu uz konstrukcijām," pauž uzņēmumā.

Slimnīca pārbaudīs veiktos būvdarbus

Savukārt PSKUS atgādina, ka jaunbūvē vizuālas kolonnas elementu izmaiņas 5. stāvā tika konstatētas jau pērn. Tad tika piesaitīti projekta autoruzraugu un būvprojekta eksperti, kas atzina konstatētās izmaiņas par pieļaujamām un ēkas noturību tās neietekmē.

Taču, reaģējot uz "Velves" paziņojumu, kā arī nepieciešamību skrupulozi pārbaudīt katru uzņēmuma veiktā darba šodienas kvalitāti, PSKUS piesaistīs papildu ekspertus, kas veiks apsekojumus un mērījumus.

Arī "Stradiņi" aicinājuši BVKB atkārtoti apsekot objektu.

Jau vēstīts, ka starp būvnieku un slimnīcu ir izveidojies konflikts. Slimnīca uztur prasību būvniecības līgumu ar uzņēmumu lauzt kavētu termiņu dēļ, kamēr uzņēmums ir gatavs turpināt darbus.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!