Uz saturu

1989. gads kļuva par pagrieziena punktu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ļaudīm. Pirmo reizi pēc 50 gadus ilgušas okupācijas trīs būtiski vārdi bija gaisā: “laisvė”, “brīvība”, “vabadus”. Vēsture bija notikusi – akcija “Baltijas ceļš”, brīvības manifestācijas Daugavmalā un Mežaparkā, Tautas fronte un citi notikumi bija pavēruši vārtus, lai mēs atgrieztos Eiropā. Par būtiskākajiem notikumiem no 1988. līdz 1991. gadam, kas pavēra šos vārtus un neļāva tos aizcirst, stāsta DELFI projekts “1989”.

Projekts tapis sadarbībā ar
U.S. Embassy Riga
Projekta ''1989'' veidotāji: saturs – Osvalds Zebris un Anna Ūdre, foto un video – Patriks Pauls Briķis un Miks Siliņš, dizains – Ilze Vanovska un Artis Gulbis, izstrāde – Karīna Sabecka un Uldis Olekšs, projektu vadītājas – Marta Cīrule un Kristīne Melne. Projekta tapšanā īpašs paldies par atbalstu Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam, 1991. gada barikāžu muzejam un Latvijas Nacionālajam arhīvam.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.