Foto: AFP/Scanpix/LETA

Palestīniešu atbalstītāji Ņujorkā apķēpājuši ar sarkanu krāsu ēkas, kas saistītas ar Bruklinas muzeju un ANO.

Ņujorkas mērs Ēriks Adamss platformā "X" paziņoja, ka policija izmeklē vandālismu Bruklinas muzeja direktores Annas Pasternakas un muzeja pilnvaroto padomes locekļu mājās.

Adamss publicēja četrus attēlus, kuros redzama ķieģeļu ēka, kas apšļakstīta ar sarkanu krāsu, un durvju priekšā piekarināts plakāts ar uzrakstu "Anna Pasternaka Bruklinas Muzejs Balto Pārākuma Cionisti".

"Tas nav miermīlīgs protests vai vārda brīvība. Tas ir noziegums, un tas ir atklāts, nepieņemams antisemītisms," paziņoja Adamss. "Šāda rīcība Ņujorkā nekad netiks pieļauta nekāda iemesla dēļ," viņš uzsvēra.

Ar sarkanu krāsu tika apķēpātas arī ēkas, kas saistītas ar Vācijas konsulātu, kā arī Palestīnas Valsts pastāvīgā novērotāja misija ANO. Pie tās bija izkaisītas skrejlapas, kurās kritizēta palestīniešu pašpārvalde un tās prezidents Mahmuds Abass.

Ņujorkas policijas preses pārstāvis atteicās sniegt komentārus, norādot, ka policija veic izmeklēšanu un vēlāk sniegs plašāku informāciju.

Pagājušā mēneša beigās simtiem protestētāju devās uz Bruklinas muzeju, kur uzslēja teltis vestibilā un izkāra no ēkas jumta plakātu ar uzrakstu "Brīvā Palestīna". Policija viņus izklīdināja un vairākus desmitus protestētāju aizturēja.

Protesta organizatori vaino muzeju un tā vadību netiešā kara atbalstīšanā.

Blinkens sola neatlaidīgi turpināt darbu pie vienošanās par pamieru Gazas joslā

ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens trešdien solījis turpināt cītīgi strādāt pie vienošanās par pamieru Gazas joslā.

Blinkens sacīja, ka ne visas palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" prasības ir pieņemamas, bet pauda cerību, ka izdosies panākt saprašanos.

Pēc konsultēšanās ar Kataru par "Hamās" reakciju uz ASV prezidenta Džo Baidena ierosināto pamiera plānu, Blinkens sacīja, ka "Hamās" būtu varējis atbildēt ar skaidru un vienkāršu "jā". Taču viņš pauda cerību, ka izdosies panākt progresu.

Runājot par "Hamās" prasībām, Blinkens sacīja, ka "dažas no izmaiņām ir īstenojamas, dažas - ne".

"Mēs esam apņēmības pilni mēģināt pārvarēt plaisas," sacīja Blinkens, paužot pārliecību, kas tas ir iespējams. Taču viņš piebilda: "Tas nenozīmē, ka tās tiks pārvarētas, jo galu galā "Hamās" ir jāizlemj."

"Jo ilgāk tas turpināsies, jo vairāk cilvēku cietīs, un ir pienācis laiks pārtraukt kaulēšanos," sacīja Blinkens.

Vidutāji, tai skaitā ASV, Katara un Ēģipte, sarunu ceļā mēģina panākt pamieru starp Izraēlu un "Hamās" Gazas joslā.

ASV prezidents Džo Baidens maija beigās ierosināja trīs posmu plānu, kas paredz pamieru Gazas joslā un Izraēlas ķīlnieku atbrīvošanu. Pēdējā posmā tiktu sākta Gazas joslas atjaunošana.

Blinkens otrdien paziņoja, ka Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu atbalsta ASV ierosināto pamiera plānu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!