Fоtо: AFP/Scanpix/LETA

Meksika jūnija sākumā piedzīvoja vēsturiskas vēlēšanas, kurās pārliecinošu uzvaru guva Klaudija Šeibauma, kļūstot par pirmo sievieti prezidenti Meksikas vēsturē.

Pašreizējais prezidents Andress Manuels Lopess Obradors pirmdien, 10. jūnijā, ticies ar nākamo līderi, lai apspriestu prezidenta pārejas procedūru. Tomēr – kas tad īsti gaidāms no jaunievēlētās līderes? Jauni virzieni un idejas? Vai tomēr līdzšinējā kursa turpinājums?

Pārmaiņu laiks Meksikas sievietēm

Meksikas prezidenta vēlēšanu rezultāti rāda, ka politiskās partijas "Morena" pārstāve Šeibauma saņēmusi gandrīz 60% balsu, atraujoties no tuvākās sāncenses Ksočitlas Galvesas par aptuveni 30%. Jaunā līdere esošo prezidentu un savu mentoru Lopesu Obradoru nomainīs 1. oktobrī.

Šī gada prezidenta vēlēšanas, kur par amatu sacentās divas vadošās kandidātes, raksturotas kā pārmaiņu laiks visām Meksikas sievietēm. Kāda 87 gadus veca Meksikas pilsone aģentūrai "Reuters" paudusi sajūsmu, ka ir dzīva laikā, kad augstākajā amatā tiek ievēlēta sieviete: "Agrāk mēs pat nevarējām balsot, savukārt, kad varējām, mums bija jābalso par to cilvēku, par kuru lika vīrs. Paldies Dievam, tas ir mainījies, un man ir iespēja to piedzīvot."

Vienlaicīgi valsts pilsoņi devās ievēlēt arī Meksikas Kongresa locekļus un gubernatorus astoņos štatos, Mehiko valdības vadītāju un tūkstošiem vietējo amatpersonu. Šīs vēlēšanas bijušas lielākās valsts vēsturē, reģistrējot vairāk nekā 98 miljonus iedzīvotāju balsu.

Чтобы продолжить чтение, оформите абонемент.

Пожалуйста, подождите!

Мы подбираем для вас наиболее подходящее предложение подписки...

Loading...

Предложение о подписке не отображается? Пожалуйста, отключите блокировщик рекламы или перезагрузите страницу.
В случае вопросов пишите на konts@delfi.lv

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !