Foto: EPA/Scanpix/LETA

Naidžela Farāža "Reform UK" partija ceturtdien pirms 4. jūlijā gaidāmajām vēlēšanām Lielbritānijā sabiedriskās domas aptaujā pirmo reizi apsteidza premjerministra Riši Sunaka vadītos konservatīvos, raksta aģentūra "Reuters".

"YouGov" veiktās aptaujas rezultāti liecina, ka "Reform UK" atbalsta 19%, salīdzinot ar 17% iepriekš. Savukārt atbalsts torijiem nemainījās, pašreizējo varas partiju atbalstot 18%. Aptaujas pirmajā vietā ierindojās opozīcijā esošā leiboristu partija ar 37% lielu atbalstu.

Aptauja, kurā piedalījās 2211 cilvēku, veikta no 12. līdz 13. jūnijam pēc tam, kad Sunaks savas partijas vēlēšanu manifestā apņēmās samazināt nodokļus strādājošajiem par 17 miljardiem mārciņu.

"Reform UK" popularitātes reitings ir pieaudzis, kopš Farāžs, kurš vislabāk pazīstams ar savu veiksmīgo kampaņu par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, paziņoja, ka atgriežas politikā, pārņemot partijas vadību un kandidējot parlamenta vēlēšanās. "Šis ir pagrieziena punkts. Vienīgais izšķērdētais balsojums šobrīd ir par konservatīvajiem, mēs esam leiboristu izaicinātāji un esam ceļā," Fārāžs sacīja video, kas ievietots platformā "X".

Uz jautājumu, vai šī tendence saglabāsies, kāds konservatīvo likumdevējs, kurš atteicās nosaukt savu vārdu, atbildēja: "Jā. Es domāju, ka cilvēkiem ir apnikuši toriji (konservatīvie), bet ne konservatīvisms. Tāpēc viņi pāriet uz citu konservatīvo partiju."

Tiesa, citas sabiedriskās domas aptaujas liecina, ka toriji apsteidz Farāža partiju.

"Reform UK" netiek prognozēta daudzu parlamenta vietu iegūšana. Tās atbalsts ir salīdzinoši vienmērīgi sadalīts pa visu valsti, turpretim abām lielajām partijām atbalsts ir vairāk koncentrēts pa ģeogrāfiskajiem apgabaliem. Lielbritānijas vēlēšanu sistēmas specifika nozīmē arī to, ka "Reform UK" varētu iegūt miljoniem balsu visā valstī, neuzvarot nevienu no parlamenta 650 individuālajiem vēlēšanu apgabaliem, atzīmē medijs.

Farāža politiskais spēks ir labējā partija, kas dibināta 2018. gadā kā "Brexit partija". Tas atbalsta dažādus pasākumus, piemēram, stingrākus imigrācijas likumus.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!