Fоtо: AP/Scanpix/LETA

ASV laikraksta "Wall Street Journal" (WSJ) žurnālists Evans Gerškovičs tiks tiesāts Krievijā saistībā ar apsūdzībām spiegošanā Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) labā, atsaucoties uz Krievijas prokuroru paziņojumu, vēsta raidsabiedrība BBC.

Izmeklēšanā atklāts, ka reportieris ievācis "slepenu informāciju" par "militārās tehnikas ražošanu un remontu" no kādas Krievijas tanku rūpnīcas, apgavo Maskava. Prokurori viņu apsūdz par "nelikumīgu darbību veikšanu, izmantojot sazvērnieciskas metodes". Tas, pēc Krievijas teiktā, noticis CIP vadībā.

32 gadus vecais Gerškovičs apsūdzības noliedz, savukārt WSJ tās raksturo kā "nepatiesas". Arī Vašingtona iesaistījusies centienos atbrīvot žurnālistu, uzsverot, ka viņš ir "nepatiesi apsūdzēts".

Prokurori paziņojuši, ka žurnālists tiks tiesāts Jekaterinburgā – pilsētā, kurā viņš pagājušā gada 29. martā tika arestēts. Gerškovičam, ja viņš tiks atzīts par vainīgu spiegošanā, draud līdz 20 gadiem ilgs cietumsods.

Gerškovičs ir pirmais ASV izdevuma žurnālists, kas aizturēts Krievijā par spiegošanu kopš Aukstā kara. Strādājot "The Wall Street Journal" Maskavas birojā, Gerškovičs rakstīja par Krieviju un Ukrainu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !