Fоtо: Reuters/Scanpix/LETA

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu likvidējis par Gazas joslas konfliktu atbildīgo kara kabinetu nedēļu pēc tam, kad par atkāpšanos no Izraēlas valdības paziņoja līdzšinējais kabineta loceklis Benijs Gancs, informējusi kāda anonīma Izraēlas amatpersona. Vienlaicīgi Netajahu kritizējis Izraēlas armijas paziņojumu, ka ik dienu ievēros taktisku pauzi karadarbībā Gazas joslas dienvidu daļā, lai dotu iespēju piegādāt humāno palīdzību.

Paredzams, ka Netanjahu par karu Gazā turpmāk apspriedīsies ar nelielu ministru grupu, tostarp aizsardzības ministru Joavu Galantu un stratēģisko lietu ministru Ronu Dermeru, kuri arī bija kara kabineta locekļi.

Laikraksts "The Guardian" norāda, ka šādam lēmumam, visticamāk, nebūs būtiska ietekme uz konfliktu – lēmumu pieņemšana atgriezīsies drošības kabinetā. Politiskās sekas gan varētu būt būtiskākas.

Šis solis esot arī veids kā atturēt galēji labējos koalīcijas biedrus no iekļūšanas kara kabinetā. Uzreiz pēc Ganca paziņojuma galēji labējais nacionālās drošības ministrs Itamars Bens-Gvirs pieprasīja vietu Netanjahu kara kabinetā, sūdzoties, ka nav pietiekami iesaistīts būtisku lēmumu pieņemšanā.

Informācija Izraēlas medijos liecina, ka Netajahu plāno pieņemt galvenos lēmumus, tiekoties ar saviem padomniekiem un izvairoties no Bena-Gvira iesaistes tajos.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !