Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Lielbritānijas valdības apstiprinājumi ieroču eksporta licencēm Izraēlai strauji kritās pēc kara sākuma Gazas joslā. Izraēlai militārā aprīkojuma pārdošanai izsniegto atļauju vērtība samazinājusies par vairāk nekā 95%, kas ir zemākais rādītājs pēdējo 13 gadu laikā, ziņo aģentūra "Reuters".

Aģentūra uzsver, ka par šiem skaitļiem iepriekš neesot ziņots. Tie balstīti uz amatpersonu sniegto informāciju, kā arī datiem no Izraēlas uzņēmējdarbības un tirdzniecības departamenta.

Pēc teroristu grupējuma "Hamās" iebrukuma Izraēlā un tās atbildes ofensīvas Gazas joslā ASV un Vācija palielināja ieroču eksportu Izraēlai. Tomēr Lielbritānijas apstiprināto licenču skaits laika posmā no 7. oktobra līdz 31. decembrim pērn samazinājies līdz 1,09 miljoniem ASV dolāru, medijam atklāja anonīmas amatpersonas valdībā. Tas ir zemākais rādītājs konkrētajam laika posmam kopš 2010. gada.

2022. gadā Londona no 7. oktobra līdz 31. decembrim esot apstiprinājusi ieroču tirdzniecību Izraēlai 25 miljonu dolāru vērtībā.

Lielbritānijas valdība gan nenodrošina ieroču eksportu Izraēlai pa taisno, kā to dara ASV, bet gan izsniedz saviem uzņēmumiem licences ieroču tirdzniecībai.

Aģentūra gan piebilst, ka tai nav izdevies uzzināt, vai kritums ieroču piegādēs skaidrojams ar Londonas lēmumu, vai tomēr ar pieprasījuma kritumu no Izraēlas puses.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!