Fоtо: AFP/Scanpix/LETA

Vācijas bruņojuma rūpniecības uzņēmums "Rheinmetall" nodos Ukrainai pretgaisa aizsardzības sistēmu hibrīdus "Frankenstein", kas spēj notriekt ienaidnieka raķetes un bezpilota lidaparātus, ziņo britu laikraksts "The Telegraph".

"Vadošais Vācijas bruņojuma rūpniecības uzņēmums piegādās Ukrainai jaunu pretgaisa aizsardzības tanku "Frankenstein", kas paredzēts Krievijas lidrobotu un raķešu notriekšanai," vēsta laikraksts.

"Rheinmetall" paziņojis, ka uzstādīs savu modernāko pretgaisa aizsardzības sistēmu "Skyranger" uz tanku "Leopard 1" korpusiem, radot jaunu kaujas mašīnu Ukrainas aizsardzības spēju stiprināšanai.

"Rheinmetall" sauszemes sistēmu nodaļas vadītājs Bjorns Bernhards atklāja, ka uzņēmumam ir daudz smago tanku "Leopard 1", uz kuriem iespējams uzmontēt "Skyranger" torni ar 35 mm automātisko lielgabalu. "Rheinmetall" tikai nesen izstrādāja "Skyranger" ar 360 grādu sensoriem, kas spēj cīnīties pret lidrobotiem.

Bernhards par uzņēmuma plāniem paziņoja "Rheinmetall" rūpnīcas atklāšanā Ukrainas rietumos, kur uzņēmums remontēs frontē bojātos vācu tankus.

Remontējot kara tehniku Ukrainā, uzņēmums cer samazināt laiku, kas nepieciešams, lai tankus atkal nodotu ekspluatācijā. Sākotnēji rūpnīcā remontēs tikai bruņumašīnas "Marder" un vecākos tanka "Leopard" modeļus. Taču uzņēmums paziņoja, ka vēlas Ukrainā remontēt arī modernākos tankus "Leopard-2".

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz otrdienas rītam sasnieguši 528 620 karavīrus, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Saskaņā ar ģenerālštāba datiem diennakts laikā iznīcināti 1230 iebrucēji.

Kopš atkārtotā iebrukuma sākuma 2022. gada 24. februārī krievi zaudējuši 7974 tankus, 15 307 bruņutransportierus, 13 959 lielgabalus un mīnmetējus, 1104 daudzlādiņu reaktīvās iekārtas, 853 zenītartilērijas iekārtas, 359 lidmašīnas, 326 helikopterus, 11 187 bezpilota lidaparātus, 2297 spārnotās raķetes, 28 kuģus un ātrlaivas, vienu zemūdeni, 19 031 automobili un autocisternu, kā arī 2344 specializētās tehnikas vienības.

Krievijas zaudējumu apmērs tiek precizēts, jo informācijas ieguvi traucē karadarbība.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !