Foto: EPA/Scanpix/LETA

Izraēlas izlūkdienests brīdināja militārpersonas par palestīniešu teroristu grupējuma "Hamās" gatavošanos uzbrukumam pirms 7. oktobra slaktiņa, ziņo Izraēlas sabiedriskā raidorganizācija "Kan".

Izraēlas armijas izlūkdienesta vienība "Unit 8200" septembrī sagatavoja ziņojumu, kurā brīdināja, ka "Hamās" elites kaujinieki trenējas ķīlnieku sagrābšanā un grupējums plāno uzbrukumus Izraēlas armijas posteņiem un civilajām kopienām Izraēlas dienvidos, ziņo "Kan". Dokumentā bijis norādīts, ka palestīniešu kaujinieki plāno sagrābt 200 līdz 250 ķīlniekus.

Izraēla sāka karu pret palestīniešu teroristu grupējumu "Hamās" Gazas joslā pēc tam, kad 7.oktobrī teroristi sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot aptuveni 1200 cilvēku, bet 250 sagrābjot kā ķīlniekus. Ziņu aģentūras AFP apkopotie dati liecina, ka 116 ķīlnieki joprojām atrodas Gazas joslā. No tiem 41 cilvēks ir miris, liecina armijas sniegtie dati.

Kā vēsta "Kan", atsaucoties uz anonīmām Izraēlas amatpersonām, par "Unit 8200" ziņojumu bija zināms izlūkošanas amatpersonām armijas Gazas divīzijā un Dienvidu pavēlniecībā.

Izraēlas politiķi ir noraidījuši aicinājumus veikt rūpīgu izmeklēšanu par izlūkošanas kļūdām saistībā ar "Hamās" uzbrukumu, un premjerministrs Benjamins Netanjahu ir uzstājis, ka jebkurai oficiālai izmeklēšanai būtu jāgaida līdz kara beigām.

Tomēr Izraēlas armija aģentūrai AFP pavēstīja, ka izmeklē 7. oktobra notikumus.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!